Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Staranował ciężarówką jadące przed nim auta. Uszkodzonych jest pięć pojazdów, trzy osoby w szpitalu (zdjęcia)

Niezachowanie ostrożności przez kierowcę DAF-a było przyczyną wypadku, jaki miał miejsce w czwartek na trasie Kraśnik – Annopol. Przez kilka godzin droga była całkowicie zablokowana.

Policjanci ustalili już wstępne okoliczności wypadku, jaki miał miejsce wczoraj na drodze krajowej numer 74, na odcinku pomiędzy Kraśnikiem a Annopolem. Jak już informowaliśmy, w miejscowości Spławy Pierwsze zderzyło się pięć samochodów: cztery ciężarowe i jeden osobowy. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, iż kierujący ciężarowym DAF-em 66-letni mężczyzna jechał w kierunku Annopola. Nie zachował jednak należytej ostrożności w wyniku czego wjechał w poruszające się przed nim ciężarowe volvo. Siła uderzenia sprawiła, że volvo zostało wepchnięte na kolejne pojazdy. Z kolei DAF zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się jeszcze z nadjeżdżającą z naprzeciwka osobową toyotą.

W wyniku wypadku trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, iż wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Trasa przez kilka godzin była zablokowana.

Staranował ciężarówką jadące przed nim auta. Uszkodzonych jest pięć pojazdów, trzy osoby w szpitalu (zdjęcia)

(fot. policja)

6 komentarzy

  1. zaj… na miejscu

  2. Patelniarz, najgorszy sort kierowców ciężarówek.

  3. 66 lat, na emeryture dziadziu wnuki bawić, a nie do szoferki się pchać.

  4. … Wiesiek emeryt … wnuki bawić , jak widać już pora !!!

  5. Brakuje kierowców ciężarówek więc facet jeździ żeby dorobić do emerytury. Każdemu może się to zdarzyć, młodzi też lepiej nie jeżdżą

  6. Ogranicznik do 90 km/h zredukować do 70m km/h przecież to żywe torpedy na drodze a z ładunkiem na drodze dwujezdniowej nie szybciej niz 70 km/h i wszystko w temacie.