690 680 960

Stacje paliw Lukoil zniknęły z rynku. Zastąpiła je sieć Amic

Austriacki fundusz inwestycyjny zakończył rebranding stacji paliw Lukoil. Oznacza to, że logo rosyjskiego koncernu ostatecznie zniknęło ze wszystkich 115 obiektów w całym kraju, w tym trzech w Lublinie.

Z naszego regionu, a także z terenu całej Polski, zniknęły stacje paliw z logiem Lukoil. Zakończył się właśnie rebranding obiektów i kierowcy tankują teraz na noszących zółto-zielono-czerwone barwy stacjach Amic. Zmiana ta była ostatnim etapem przejęcia przez austriacki fundusz inwestycyjny Amic Energy 115 stacji od rosyjskiego koncernu Lukoil Europe Holdings BV. Umowa w tej sprawie została podpisana w lutym 2016 r. Oprócz stacji w naszym kraju, Amic nabył też obiekty na Litwie i Łotwie.

Oprócz zmiany szyldu, na wielu stacjach odświeżona została strefa gastronomiczna. Punkty te noszą nazwę Food Point. Dodatkowo w niektórych lokalizacjach znajdują się już restauracje Subway. Ich sieć ma być wciąż rozwijana. W naszym regionie sieć posiada trzy stacje, wszystkie są zlokalizowane w Lublinie: przy ul. Jana Pawła II, Chemicznej i al. Unii Lubelskiej.

Jak wynika z danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego, w całym kraju znajduje się 7 740 stacji paliw. Najwięcej, gdyż 1 783 obiekty, posiada Orlen, z czego 47 znajduje się pod marką Bliska. Na drugim miejscu znajduje się koncern BP, który posiada 550 stacji. Trzecie miejsce należy do Lotosu, który ma 493 stacje w tym 195 pod logiem Optima. Dalej w kolejności znajdują się: Shell, Circle K, Anwim czyli dawne stacje Moya, a na siódmym miejscu uplasował się Amic.


(fot. lublin112)

20 komentarzy

  1. dobra kawa i dobre ceny, lubię AMIC

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku