Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Sprzedaż w serwisie OLX zakończona utratą kilku tysięcy złotych

Mieszkanka powiatu tomaszowskiego straciła ponad 3 tys. złotych podczas sprzedaży akcesoriów do fotelika dziecięcego. Oszust podający się za osobę zainteresowaną zakupem przesłał wiadomość SMS z linkiem do rzekomego potwierdzenia transakcji i odbioru płatności. Link niestety prowadził na spreparowaną stronę bankowości elektronicznej.

Do tomaszowskich policjantów zgłosiła się 39-letnia mieszkanka powiatu, która padła ofiarą oszustwa podczas internetowej sprzedaży akcesoriów do fotelika dziecięcego na popularnym serwisie sprzedażowym OLX.

Osoba rzekomo zainteresowana zakupem przesłała kobiecie wiadomość SMS. Z jej treści wynikało, że przedmiot został sprzedany i aby odebrać pieniądze wystarczy kliknąć w dołączony do wiadomości link.

Po kliknięciu w link, 39-latka została przekierowana na fałszywą stronę banku, gdzie podała swoje dane wrażliwe, myśląc, że loguje się do swojego konta bankowego. Przestępca przechwycił te dane i wypłacił z konta kobiety ponad 3 tysiące złotych.

Przypominamy o zachowaniu ostrożności podczas transakcji finansowych. Nigdy nie korzystajmy z linków podsyłanych przez nieznajomych. Pamiętajmy, że logując się na podesłaną nam, fałszywą stronę banku, umożliwiamy oszustom wykonywanie różnych operacji bankowych na naszych kontach. Nie dajmy się oszukać! Nie wchodźmy w linki z niepewnych źródeł!

(fot. pixabay.com)

7 komentarzy

 1. Czy ktoś wie , czy ktoś wie , jak na imię ma ta laleczka , ta szalona , ta szalona babeczka? ???

 2. mi koleś nie chce wystawić przesyłki olx jakby to był problem, pisze że tylko pocztex za pobraniem… pogoniony

 3. Wszyscy sprzedający na tym portalu powinni być zobligowani do sprzedaży z opcją „przesyłka olx”.
  Dostajesz paczkę,potwierdzasz że jest ok i wtedy sprzedający otrzymuje kasę. Proste ?.
  Jednak dla administracji tego portalu to jest za trudne.Dlatego przestałem tam zaglądać.
  Innym radzę też tak uczynić.

  • Jak ktoś jest bałwanem to nic nie pomoże. Przecież wystarczy czytać smsy z banku.

 4. Olx i wszystko jasne

 5. Nie ma tygodnia by ktoś się nie naciął na taki przekręt. Wydawałoby się, że przy tylu ostrzeżeniach, nawet na OLX , osoba mająca minimum intelektu i potrafiąca czytać nie powinna się dać oszukać.
  czemuś biedny… boś głupi

 6. Takim sierotom umysłowym, powinno się dożywotnio odbierać komputery i telefony…

Z kraju

Sport