690 680 960

Sprzedawał dopalacze, jeden z klientów nie przeżył. Wzrasta ilość zatruć środkami nieznanego pochodzenia

W ubiegłym tygodniu w szpitalu w Radzyniu Podlaskim zmarł młody mężczyzna. Obecnie wszystko na to wskazuje, że powodem jego śmierci były dopalacze, jakie kupił od 20-latka z powiatu lubartowskiego.

Trwa śledztwo w sprawie śmierci 23-latka, mieszkańca gminy Ulan-Majorat w powiecie radzyńskim. W ubiegłym tygodniu, dokładnie w środę 6 czerwca, do szpitala w Radzyniu Podlaskim przewieziono dwóch młodych mężczyzn, obaj byli nieprzytomni. Przeprowadzone badania wykazały, że pacjenci w wieku 21 i 23 lat znajdowali się pod silnym działaniem środków odurzających. Lekarz dyżurny powiadomił więc o wszystkim policję.

Obaj mężczyźni, mieszkańcy gminy Ulan-Majorat znajdowali się w bardzo ciężkim stanie. Dlatego też trafili na oddział Intensywnej Terapii. Policjanci podczas sprawdzania rzeczy należących do mężczyzn znaleźli niewielką ilość nieznanej substancji, którą wstępnie określoną jako dopalacze. Została ona oddana do analizy, badania laboratoryjne wykażą, jaki był jej skład chemiczny. Następnego dnia policjanci otrzymali kolejną informację ze szpitala. Tym razem o śmierci jednego z mężczyzn. Okazało się, że życia 23-latka nie dało się uratować.

W związku z tym policjanci natychmiast wszczęli intensywne śledztwo mające na celu ustalenie, skąd i w jakich okolicznościach młodzi ludzie weszli w posiadanie środków odurzających. Niebawem wiadomo już było, gdzie i od kogo mężczyźni je zakupili. Transakcja odbyła się w Firleju, a handlarzem był 20-latek z gminy Ostrówek. Radzyńscy policjanci poprosili więc o pomoc swoich kolegów z Lubartowa. Ci niebawem zatrzymali Damiana B.

W toku postępowania okazało się, że 20-latek miał zajmować się handlem różnego rodzaju środków odurzających. Mundurowi zabezpieczyli w jego miejscu zamieszkania susz konopi indyjskich oraz substancję psychotropową niewiadomego pochodzenia. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie przyznał się do sprzedaży dopalaczy, potwierdził również ustalenia śledczych związane z transakcją w Firleju, podczas której sprzedał substancję zmarłemu 23-latkowi. Przedstawiono mu zarzuty związane z dystrybucją środków odurzających, substancji psychotropowych w tym dopalaczy, oraz przemytem transgranicznym.

Co kilka dni w naszym regionie notowane są przypadki zatruć spowodowanych przez substancje psychoaktywne. Wiele z nich to dopalacze. Tylko na oddział toksykologii Wojewódzkiego Szpitala przy al. Kraśnickiej od początku roku udzielano pomocy około stu, głównie młodym osobom. Nie brakowało wśród nich nastolatków. Niestety zdarzają się również ofiary śmiertelne. W listopadzie ub. roku w Biłgoraju zmarł 15-latek, który wraz z kolegą miał zażywać nieznanego pochodzenia substancje. Z w sierpniu ub. r. w celi Zakładu Karnego w Hrubieszowie zmarł 18-latek z Opola Lubelskiego. Śledztwo wykazało, że mężczyzna zażył dopalacze.

(fot. policja – zdjęcie ilustracyjne)
2018-06-15 22:26:07

23 komentarze

 1. Tak właśnie robi bezstresowe wychowanie. Gówniarz w szpitalu modliłby się aby szybko do domu nie wracać, bo tam czekałaby go kara gorsza niż po dopalaczach. Brak chęci do roboty, łatwe pieniążki sprawiają, że przewraca się w głowach. Państwo już dawno powinno zrobić konkurencję dealerom i poustawiać automaty z darmowymi dopalaczami w każdej miejscowości. Przecież w tych łbach, które po to sięgają nie ma za grosz rozumu więc i w przyszłości pozytku z nich nie będzie.

 2. Apostazy Pierdółko, brat Eustachego (też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

  Owemu „rozprowadzaczowi” tego pożądanego przez durniów „dobra”, powinni podziękować za eliminację co głupszych zanim sie bardziej rozmnożą.

 3. A zwolennicy legalizacji narkotyków „miękkich” dalej swoje: gdyby marihuana i dopalacze były legalne to by się to nie wydarzyło. Wszystkie narkotyki to droga do śmierci! Albo się od razu wykończysz, albo będziesz powoli konał ze skłutymi żyłami w rynsztoku.

 4. Bardzo dobrze,piękna wiadomość.Więcej takich.

 5. Tylko „czysta” kolumbijska.

 6. Z drugiej strony dlaczego w tytule jest .” jeden z klientow” a nie.” jeden z żuli” nazywajmy zeczy po imieniu.

  • Sam jestes zulem ,znales go ze oceniasz? Jak nie to zamknij morde wyobraz sbie ze sprawiasz bol rodzinie ktora to czyta i jego najblizszym…

  • Gdyby to byl by ktos z twoich kolegow przyciol czy rodziny tez bys tak mowil? Zastanow sie co piszesz.

Kursy walut

 • USD 4.5066zł -0.22%
 • GBP 5.4151zł 0.02%
 • EUR 4.6684zł -0.28%
 • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej