Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sprawca kolizji z sądowym zakazem, bez badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia

W minioną sobotę w Żyrzynie doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Sprawca zdarzenia nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia, a pojazd nie miał ważnych badań technicznych. Co więcej 54-latek posiada zakaz kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło przedwczoraj po południu w Żyrzynie w powiecie puławskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych.

Interweniujący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący oplem wyjeżdżając z osiedlowej uliczki, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu samochodem marki Volvo. W wyniku tego doszło do zderzenia obu pojazdów. Uczestnicy kolizji nie odnieśli obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi.

Jak się okazało, 54-latek kierujący oplem w ogóle nie powinien tam się znaleźć, bowiem nie ma prawa jazdy – ma natomiast zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany przez sąd. Co więcej pojazd, którym się poruszał, nie posiadał ważnych badań technicznych, a kierowca nie dopełnił obowiązku wykupienia obowiązkowej polisy ubezpieczeniowej. Za swoje czyny 54-latek odpowie przed Sądem.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

7 komentarzy

  1. Nie miał OC , nie miał BT ale przynajmniej miał zakaz.

  2. Cienias, tylko jeden zakaz ?? Po 3 to dopiero zacznie się przejmować.

  3. Brak prawa jazdy oraz ważnych badań technicznych (o ile samochód jest sprawny) to są tylko wykroczenia, więc tylko kilka stówek mandatu by było za to. Za brak OC jest coś koło średniej krajowej opłaty za sam brak OC i „sky is tle limit” w przypadku spowodowania wypadku bez OC. Jazda pomimo zakazu to jest dopiero coś poważniejszego, bo to już przestępstwo.

  4. Czytelnicy 112 doskonale wiedzą, że można mieć i 10 zakazów i nic z tego nie wynika!
    Moim zdaniem złamanie zakazu powinno automatycznie kończyć się więzieniem!

  5. Obserwator polityczny

    Dobrze że nikogo nie zabił. Jeden europoseł musiał uciekać do Brukseli by sąd wydał wyrok uniewinniający. I to za morderstwo na pasach. Bez badań technicznych bez ubezpieczenia również poruszał się takim pojazdem. Przykład idzie z góry. Jeśli Jan nie przestrzega prawa i jest bezkarny to Jaś ma w d…e prawo.

  6. Durczok czy Najsztub przyjechał do Żyżyna?

Z kraju

Wiadomości z info112