Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sprawca kolizji był trzeźwy, zaś poszkodowany kierowca pijany. Jeden dostał mandat, drugiego czeka sąd

Wczoraj w Ostrowie Lubelskim doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Kolizja zakończyła się dla sprawcy mandatem, zaś na poszkodowanego czeka sprawa w sądzie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu w Ostrowie Lubelskim w powiecie lubartowski. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez 22-letniego kierującego volkswagenem. Mężczyzna wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka 29-latkowi kierującemu samochodem marki Renault.

Jak okazało się podczas wykonywanych czynności kierujący renaultem miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia drogowego. Kierujący volkswagena został ukarany mandatem karnym, a kierujący renaultem za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przez sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lubartów)

8 komentarzy

 1. Niech się cieszy, że nikogo nie zabił, czy mocniej nie zranił, bo grzywna, koszty naprawy tych rupieci, wzwyżka OC to przy tych pierwszych grosze.

 2. Wieśniak w gumofilcach z ostrogami (!)

  I to mnie si, natychmiast podoba sie !!!

 3. Ale pecha miał!

  • Wręcz przeciwnie. Miał ogromne szczęście, że nikogo nie zabił. Poszedł by siedzieć a finansową to jakby wygrał w Totka w drugą stronę.

  • Miał pecha, bo zgubił zakrętkę od flaszki i musiał ją wlać całą od razu do gardła? Czy na czym ten pech polegał?

 4. wsiura po alkoholu do pierdla na rok !!!

 5. Lokalny przewodnik.

  …Nacpiesz sie napijesz a wypadek i tak by się zdarzył `Ricky.