690 680 960

Kilka zastępów straży pożarnej gasiło pożar stodoły (zdjęcia)

W miniony piątek kilka zastępów straży pożarnej gasiło pożar stodoły w Lubartowie. Ogień strawił doszczętnie drewniany budynek. Trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia.

Do pożaru doszło w Boże Narodzenie po godzinie 13 przy ul. Nadrzecznej w Lubartowie. Straż pożarna przyjęła zgłoszenie o pożarze stodoły. Po przyjeździe pierwszych zastępów na miejsce, strażacy zastali drewniany budynek w całości objęty ogniem.

Pożar stanowił zagrożenie dla znajdującego się w pobliżu budynku gospodarczego, co więcej, ogień uszkodził napowietrzną linię energetyczną niskiego napięcia. Zerwana linia będąca pod napięciem, leżała na metalowym ogrodzeniu stwarzając zagrożenie dla strażaków. Po odłączeniu energii elektrycznej przez zakład energetyczny i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpiono do działań gaśniczych.

Pomimo przeprowadzonej akcji gaśniczej stodoła uległa spaleniu i zawaleniu. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności pojawienia się ognia oraz szacowanie strat. W akcji gaśniczej brały udział 3 zastępy JRG Lubartów oraz zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z Annoboru, Wólki Rokickiej, Brzezin, Kamionki i Pałecznicy.

(fot. KP PSP Lubartów)

4 komentarze

  1. Wieśniak w gumofilcach z ostrogami (!)

    ” Ogień strawił doszczętnie drewniany budynek” – może to i dobrze bo dzielnym strażakom zarzucono by, że co zniszczył pożar, to pożar, a reszty dokonali strażacy wywołując powódź.

  2. będą wędzone pustaki

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Re: tradycja – Jarmark Jagielloński ponownie zawita do VIVO! Lublin
Bezpłatne warsztaty Know Hau w Strefie Psa w SKENDE
51. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” 2022
Zaproszenie na terenową akcję poboru krwi – 19 sierpnia
Piknik „Kwiaty we włosach” dla najstarszych mieszkańców Lublina