Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sprawą wysypanego z ciężarówek ukraińskiego zboża zajmuje się policja. „Sprawcy nie zostali obecnie ustaleni”

Policja oraz służby graniczne odniosły się dziś do zdarzenia, jakie miało miejsce w niedzielę w rejonie przejścia granicznego w Dorohusku. Jak wskazano, czynności w tej sprawie są prowadzone.

Policja oraz straż graniczna zajmują się sprawą zdarzenia, jakie miało miejsce w niedzielę w rejonie przejścia granicznego w Dorohusku. Jak już informowaliśmy, trwa tam protest rolników. Zablokowana została droga prowadząca do terminala towarowego. Przed południem na jezdnię wsypane zostało zboże z ciężarówek, jakie wjechały do Polski z Ukrainy.

Jak wyjaśnia zastępca dyrektora ds. cła i granicy Izby Administracji Skarbowej insp. Bogusław Gromadzki, sygnał na ten temat wpłynął około godziny 11:30. Osoby uczestniczące w proteście zerwały plomby celne z trzech ciężarówek po czym wysypali znajdujące się w naczepach zboże.

Z kolei mł.insp. Olgierd Oleksiak, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie dodaje, iż obecnie zbierany jest w tej sprawie materiał dowodowy. Czynności te powinny zakończyć się jeszcze dziś, następnie dokumentacja zostanie przekazana do prokuratury celem oceny prawnej.

Policjanci wyjaśniają, że kierowcy zgłosili zdarzenie. Wskazali, że każdej z trzech naczep wysypane zostało po ok. tonie zboża. Straty oszacowali na łączną kwotę ok. 700 złotych. Sprawcy nie zostali obecnie ustaleni. Funkcjonariusze nie wypowiadają się na temat kary, jaka może za to grozić.

– Należy podkreślić, że napięcie jest duże. Zarówno po stronie rolników jak też oczekujących w kolejce kierowców. Mieliśmy wczoraj jeszcze jeden incydent, tym razem chodzi o kierowców pojazdów z Ukrainy – wyjaśniał mł.insp. Olgierd Oleksiak.

Zebrali się w ok. 100 osób następnie ruszyli w kierunku rolników. Twierdzili, że chcieli rozmawiać z protestującymi. Od razu jednak zareagowali policjanci i aby nie doszło do eskalacji konfliktu uniemożliwili kierowcom dotarcie do blokady. Zezwolono przejść jedynie pięciu przedstawicielom kierowców.

– Jeżeli chodzi o kierowców, z których ciężarówek wysypane zostało zboże, zawrócili oni i udali się z powrotem na Ukrainę. Ci kierowcy powinni się do nas zgłosić, musimy bowiem przeprowadzić postępowanie celne dodaje insp. Bogusław Gromadzki.

Dziś, jak zapewniają służby graniczne, nie zanotowano żadnych incydentów.

18 komentarzy

 1. Tylu ich tam było w mundurach, ale akurat żaden nic nie widział… Ciekawe czy w żniwa jak będą mieszczuchy protestować i wysypywać zboże z ciągników czy też będą nic nie widzieć.

  • Zuziu, z ciągników zboża nikt nie wysypie, bo ciągnik nie służy do przewożenia zboża, tylko do ciągnięcia przyczep ew. innych maszyn sprzęgniętych z nim… Zorientuj się najpierw w temacie a później komentuj… Pozdrawiam serdecznie

  • Każdy lewak jest taki tępy czy tylko zuza

  • też będą nic nie widzieć

 2. Kto niby będzie wysypywać to zboże w żniwa,?

  • Zobaczysz. Ile czasu jeszcze będą truć nas ,,nasi” rolnicy co pryskają wszystkim, ale dla siebie to oddzielne pole….

   • w d… byłaś g… widziałas ale na wszystkim sie znasz….

   • Masz Ty po koleii w głowie? Nasi rolnicy mają nałożone konkretne wytyczne czym mogą nawozic i pryskać swoje uprawy. Te wytyczne nałożyła UE. To Ukraińcy leją na pola co im popadnie a Ty to jesz. Wiesz, że Ukraińskie zboże nadaje się tylko jako techniczne a było mielone w młynach na mąkę? Wiesz,że Ukraińcy mogą karmić drób czym chcą a Ty potem ze smakiem jesz rosołek z takiego ukraińskiego kurczaka. Weź się zastanów.

 3. Ludzie co walczą o dobro tego kraju to SPRAWCY? Ciekawie się robi.

  • Masz w tej sprawie 6 podmiotów:
   1. ustawodawcy, którzy umożliwiali wwożenie czegokolwiek – WINNI
   2. firmy sprowadzające zboże techniczne, a później mieszające ze spożywczym i sprzedające po normalnej cenie – WINNI
   3. celnicy, którzy to wpuszczają jak leci – WINNI
   4. rolnicy, którzy przecinają plomby celne w cudzych naczepach i wysypujący cudze zboże na ulicę – WINNI
   5. policjanci, którzy wszędzie się kręcą przy protestach, ale sami sobie wybierają, co widzą, a kiedy oko przymknąć – WINNI
   6. kierowcy, po prostu przewożący na zlecenie towar z punktu A do B – NIEWINNI

 4. Banda oszołomów,,ryja piłują bo im wiecznie mało,tamtejsze zboże nie zdrowe a u nas na prawdę eko bez pryskania bez sztucznych nawozów. Może starczy tej obłudy i w końcu niech podlegają prawu podatkowemu jak każdy przedsiębiorca

 5. coś nnie tak redaktorku ?

  ukr juz nie prosi o pomoc tylko się stawia . wincej pomocy dla nich tio już zupełnie na łbty nam wejdą.
  nawet reklamy po rusku już są ,po… ebało niektórych zupełnie

 6. Sam drugi rok z rzędu jeżdżę do młyna i robię mąkę ze swojej pszenicy!

 7. Same chachły wysypały zboże. Nazistowskiemu rądowi w Kijowie o to chodzi, by z Polaków zrobić winnych ich przegranej z ruskimi. Chcą z nas zrobić kozłów ofiarnych. To są naziole.

 8. Tacy biedni ci nasi rolnicy, a stać ich żeby wysypywać zboże, palić bele słomy. Nie tak dawno wysypywali maliny na przejściach dla pieszych. Tylko bogatego stać na takie marnotrawstwo

 9. pisowskie wieśniaki w akcji

 10. Wysypywać te śmieci mamy lepsze swoje zboże swoje produkty to my za nich ponosimy olbrzymie straty ,do rowu na pobocze sypać tonami Ukraińskie zboże .

Dodaj komentarz