690 680 960

Spółka TBV o referendum: Ponad 91% mieszkańców nie głosowało lub było na TAK dla Parku

Spółka TBV wystosowała oświadczenie, w którym przedstawia swoje stanowisko co do wyników referendum w sprawie przyszłości Górek Czechowskich. Jak zapewnia zarząd, liczą teraz na pozytywne decyzje miejskich urzędników.

Zarząd spółki TBV Investment w przesłanym do nas oświadczeniu odniósł się do wyników niedzielnego referendum w Lublinie. Jak już informowaliśmy, w związku z niską frekwencją jest ono niewiążące. Inwestor tłumaczy, że temat Górek Czechowskich, tak żywo komentowany w mediach i Internecie, nie okazał się jednak dostatecznie interesujący dla większości mieszkańców Lublina.

– Lublinianie dali wyraźny sygnał, że sami nie chcą decydować o miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego i oddają tę decyzję miejskim planistom i Radzie Miasta. Mamy nadzieję, że Radni podejmą odważną decyzję w trosce o społeczny i ekonomiczny rozwój miasta, na którym zależy wszystkim mieszkańcom – osób, które nie uczestniczyły w referendum lub głosowały na TAK dla Parku było aż ponad 91% – czytamy w oświadczeniu.

Zarząd TBV zapewnia, że ze swojej strony spółka zrobiła wszystko co możliwe, aby o szczegółach związanych z organizacją referendum, a także planach dotyczących zagospodarowania terenu Górek Czechowskich dowiedziało się jak najwięcej osób. W tym celu prowadzili szeroko zakrojoną akcję informacyjną oraz zorganizowali spotkania z mieszkańcami wielu dzielnic.

– Nasza kampania opierała się wyłącznie na rzetelnych i prawdziwych informacjach, co zostało potwierdzone siedmiokrotnie w postanowieniach sądowych. Natomiast z oburzeniem obserwowaliśmy to, co działo się w trakcie ciszy wyborczej. Znaczna część naszych materiałów została w tym czasie zniszczona. Wszystkie przypadki zostały jeszcze wczoraj zgłoszone na Policję. Odnotowaliśmy też kilkadziesiąt przypadków łamania ciszy wyborczej polegających na rozpowszechnianiu materiałów zachęcających do głosowania na „nie” zawierających nieprawdziwe i wprowadzające w błąd opinię publiczną informacje – dodaje zarząd.

Spółka zapewnia również, że od początku swojej kampanii podkreślała, że zależy jej na osiągnięciu kompromisu i zjednoczeniu mieszkańców wokół idei powstania parku na Górkach Czechowskich. Dodaje także, iż szokująca jest fala agresji, hejtu, manipulacji oraz kłamstw, którą wywołali jej przeciwnicy, którzy mieli również wielokrotnie udowodnić, że nie respektują przepisów prawa zarówno tego wyborczego, jak i postanowień sądowych.

– Wokół idei zagospodarowania Górek i powstania parku zgromadziło się blisko jedenaście tysięcy osób. Chcielibyśmy gorąco podziękować mieszkańcom za udział w referendum i każdy oddany głos na „tak” – dodają przedstawiciele TBV.

Jeszcze dzisiaj swoje stanowisko w sprawie referendum mają zająć przedstawiciele strony przeciwnej.

(fot. lublin112)

60 komentarzy

 1. Za jakiś czas, prezydent pokaże, gdzie ma ten referendalny sondaż.

 2. Najgorsze że tu cały czas mówią o Parku, a to nie jest istota sprawy – chodzi głównie o to że do Żuk zwołał referendum dla prywatnej firmy za nasze pieniądze – koszt około 500tys. zł a teraz mówi że frekwencja była niska – przecież mogli to przewidzieć ! Firma TBV nie zakupiła terenu od miasta dobrze wiedziała o warunkach zabudowy kupując ten teren co można wybudować . Ewidentnie widać tu jaki rządzi układ w Lublinie pomiędzy Żukiem a developerami, że TBV kupiło ten teren wiedząc że będzie można zmienić plan zagospodarowania u włodarza Lublina i jego świty !

 3. ktoś głosował na chrząszcza w wyborach,a teraz wielkie halo

 4. Przede wszystkim w referendum powinni brać udział tylko NAJBARDZIEJ zainteresowani mieszkańcy z otaczających poligon dzielnic. Wybaczcie ale dlaczego o losie tego miejsca mogą decydować ludzie mieszkający na drugim końcu Lublina? Albo ludzie którzy wcale tu nie byli ? Stąd taka mała frekwencja. Trzeba było włączyć jeszcze cały województwo.

 5. po tej wypowiedzi wiadomo z jakim typem człowieka mamy do czynienia

 6. Mam nadzieję, że Ziobro się weźmie za takich.

 7. Teraz wszyscy będą komentować jak można stawiać blokii niszczyć „piękno” górek czechowskich. No i oczywiście wojna polityczna i jak pan Żuk jest beznadziejny i bla bla bla. Pytam więc gdzie byli wszyscy ludzie gdy mogli wypowiedzieć się w tej sprawie 7 kwiwtnia ?? Prawda jest taka, że pana x ipani y mieszkających na tatarach czy węglinie nie obchodzi teren górek bo pewnie… nawet nie wiedzą, że istnieją. Najwięcej do powiedzenia mieli ludzie z botanika bo to obok nich i nikogo nie powinno dziwić, że nie cieszy ich kolejne blokowisko obok skoro mieli widok na „szczere pole”. Do tego dojdą korki, ciężki sprzęt przez następne lata. Jednak logicznym jest, że taki teren i tak kiedyś zostałby osiedlony bo to świetna lokalizacja więc prędzej czy później i tak do tego dojdzie. Czy referendum było potrzebne ?? Myślę, że to kwestia sporna bo tak jak napisałam pytanie dotyczyło nie całej miejscowości Lublin tylko jednego fragmentu więc zainteresowania brak.

 8. pierwsze to wybudować park i zobaczymy co to jest.później domy .a nie odwrotnie na słowa deweloper wymiotuje.kosztami referendum obciążyć Żuka! !!!!!

 9. statystyka prawdy

  Jeśli idziemy „logiką” prezesa tjebiefał – to blisko 96% mieszkańców NIE głosowało lub było na NIE dla Parku. A więc zdecydowane, prawie 100% Lublina jest na NIE!

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas