Dzięki wsparciu Fundacji PGE wyremontują jedną ze szkolnych sal (zdjęcia)

Dzięki projektowi pn. „Wyrównujemy szanse” zostanie wyremontowana jedna ze szkolnych sal w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie. Realizację tego zadania wspiera Fundacja PGE.

W ramach projektu edukacyjno-sportowego pn. „Wyrównujemy szanse” skierowanego do uczniów-pacjentów Filii Zespołu Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie mieszczącej się w Szpitalu Neuropsychiatrycznym 3 kwietnia br. rozpoczął się remont jednej z sal szkolnych. Jest to możliwe dzięki wsparciu Fundacji PGE.

– Wspólnie stworzymy Im odpowiednie miejsce do nauki i rozwijania zainteresowań – mówi Marcin Kubiński, p.o. prezesa Fundacji PGE.

– Serdecznie dziękuję Fundacji PGE za realizację projektu, dzięki któremu uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość pracy w odświeżonej sali lekcyjnej z nowym wyposażeniem. Przyczyni się to do wspomagania realizacji nauczania, wychowania oraz wzmacniania wszystkich procesów terapeutycznych na oddziale szpitalnym. Udział w projekcie naszych dzieci daje im szansę zobaczenia i doświadczenia czegoś co znali jedynie z opowieści, książek i telewizji. Podziękowanie składam również pomysłodawcy i nadzorującej realizację projektu Pani Agnieszce Szczebiot – mówi Krzysztof Baran Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.

Celem powyższego projektu jest m.in. wspomaganie rozwoju intelektualnego, kulturalnego i sportowego młodych pacjentów Szpitala Neuropsychiatrycznego, a także edukacja środowiska lokalnego na temat funkcjonowania i organizacji Szkoły Przyszpitalnej.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

1 komentarz

 1. Taka salę to może wyremontować przysłowiowy Kowalski. PGE to powinno cały szpital odremontować. Zenua i tyle, wstyd publikować …

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!