Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Spojrzał w lewo, potem w prawo i wjechał w ciężarówkę. 87-latek stracił prawo jazdy

Kierowca poloneza zapewniał, że dokładnie upewnił się, czy może wjechać na skrzyżowanie. Uderzył jednak w bok ciężarówki, której nie zauważył.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 9 na ul. Głównej w Lublinie. Na skrzyżowaniu z drogą serwisową biegnącą wzdłuż al. Solidarności zderzyły się dwa samochody: osobowy z ciężarowym. Na miejscu interweniowała policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący polonezem mężczyzna poruszał się drogą serwisową. Wjeżdżając na skrzyżowanie, uderzył w bok jadącej ul. Główną ciężarówki. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała.

Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Kierowca poloneza zapewniał funkcjonariuszy, że przed wjazdem na skrzyżowanie dokładnie upewnił się, czy nic nie nadjeżdża. Spojrzał w lewo następnie w prawo i ciężarówki nigdzie nie widział. Funkcjonariusze zatrzymali 87-latkowi uprawnienia do kierowania.

2018-06-12 12:28:50
(fot. lublin112.pl i nadesłane Igor)

20 komentarzy

  1. no niestety mówiłem sąsiadowi sprzedaj mi go a on na to ,,.czym będę jeżdził jak innym nie umię” on stracił i ja fajny był zadbany lepiej niż niejedna kobieta

  2. Wąskie Caro! Powinni odpowiedzieć za niszczenie dziedzictwa narodowego.

  3. Pędził tą cieżarówką jak wariat. Pewnie z 200 leciał !!

  4. Napewno było tak jak ten Pan powiedział tylko tempo było lekko inne niż można odnieść wrażenie. Spojrzał w lewo (30 sek), spojrzał w prawo (30 sek) i.ruszył (30 sek). Przy prędkości 60km/h ciężarówka przejedzie w tym czasie 1,5km.

    • Andrzej, wracaj do podstawówki. Przy tej prędkości ciężarówka przejedzie 0,5 km. Przecież jak tyle czasu spoglądał, to by ją zauważył, więc nie sumuj czasu wszystkich czynności.

  5. antoni po 70 tce

    Gdzie w wieku 87lat za kierownice wsiadać …ja juz od paru lat bym się nie odważył …bo zdaje sobie sprawę z własnych ograniczeń

  6. Z calym szacunkiem ale wiekszosc z was tu komentujacych w wieku 87 lat pewnie albo bedzie na innym swiecie albo skupac sie zeby dobrze w pampersa zrobic. Owszem sama nie jestem zwolenniczka aby w tym wieku ktos siadal za kierownice ale zgryzliwosc ludzi jest okropna. Pan z poloneza, piekny wiek i jeszcze na tyle sprawny zeby do takiego wieku jezdzic. Zycze mu duzo zdrowia a Wy sie wstydzcie.

Z kraju