690 680 960

Spod ziemi wystawał sznur, był on zaciśnięty na szyi zakopanego psa. Właściciel zwierzęcia trafił do więzienia

Mężczyzna do niczego się nie przyznał, jednak materiał dowodowy był tak bogaty, że sąd nie miał żadnych wątpliwości co do jego winy . Skazał 60-latka na karę 2,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności.

Przed Sądem Rejonowym w Rykach zapadł wyrok dla Eugeniusza P., który został oskarżony m.in. o znęcanie się nad zwierzętami. Sprawa ma swój początek na początku stycznia, kiedy to wolontariusze z Fundacji „Po Ludzku Do Zwierząt – Przyjazna Łapa” otrzymali informację, że na jednej z posesji w Rykach właściciel zabił swojego psa.

Jak ustalono, mężczyzna powiesił psa na belce w przydomowej komórce. Kiedy zwierzę się udusiło, zakopał je tuż za płotem. We wskazanym miejscu natrafiono na przysypanego piachem martwego psa. Spod ziemi wystawał też sznur prowadzący do pętli zaciśniętej na szyi zwierzęcia.

O wszystkim zaalarmowana została policja. Jak wyjaśniali wówczas wolontariusze, właściciel zwierzęcia nie był przejęty sytuacją. Nie przyznał się też do winy. Co więcej, kilka miesięcy wcześniej mężczyzna miał też w pobliskim lesie zakopać żywcem szczeniaki.

Za znęcanie się nad zwierzęciem 60-latek został skazany na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz nawiązkę w wysokości 2,5 tys. zł i pięcioletni zakaz posiadania zwierząt. Mężczyzna spędzi jednak za kratkami znacznie więcej czasu. Wszystko dlatego, że jednocześnie odpowiadał również za znęcanie się nad członkami rodziny oraz znieważenie interweniujących policjantów. Sąd wymierzył mu karę łączną w wysokości 2,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności. Wyrok jest już prawomocny.

(fot. Fundacja Przyjazna Łapa)

21 komentarzy

  1. gdyby nie obraza policji, wielkie g… by dostał
    za psa, jak zwykle, mała szkodliwość społeczna, pół roku w zawiasach i tyle, czyli wielkie nic

  2. dobre i to, dziad [***]

  3. Szkada ze „wysokie sądy ” nie karają tak skutecznie np.potencjalnych zabójców z kilkoma „zakazami prowadzenia pojazdów ” wsiadajacych po pijaku za kierownicę

Kursy walut

  • USD 4.3518zł -0.51%
  • GBP 5.3364zł -0.1%
  • EUR 4.6856zł -0.12%
  • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas