Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Spadł z roweru, potem zaatakował ratowników i pogryzł materac medyczny

Do policyjnego aresztu trafił 40-latek, który znieważył ratowników medycznych udzielających mu pomocy, naruszył ich nietykalność cielesną i im groził. Wcześniej wezwał medyków, bo spadł z roweru. Agresor w dodatku pogryzł materac znajdujący się w karetce. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem.

W minioną niedzielę funkcjonariusze z opolskiej komendy zostali wezwani do Poniatowej, gdzie ratownicy medyczni mieli zostać zaatakowani przez agresywnego pacjenta, któremu udzielali pierwszej pomocy.

– Na miejscu policjanci zastali załogę karetki pogotowia zajmującą się 40-latkiem z gminy Opole Lubelskie. Jak się okazało, mężczyzna sam zadzwonił na pogotowie bo spadł z roweru i potrzebował pomocy. Z relacji ratowników wynikało, że od samego początku badania 40-latek stał się bardzo agresywny. Używając niecenzuralnych słów znieważył ratowników, groził im pozbawieniem życia i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Próby zwracania uwagi na niewłaściwe zachowanie tylko wywoływały dodatkowe wzburzenie u 40-latka. W pewnym momencie agresor pogryzł specjalistyczny materac medyczny znajdujący się na wyposażeniu karetki – relacjonuje aspirant Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

Policjanci zatrzymali 40-latka. Po zbadaniu przez lekarza mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. We wtorek usłyszał łącznie cztery zarzuty: znieważenia ratowników medycznych, naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich, kierowania gróźb karalnych wobec ratowników i uszkodzenia mienia. Zgodnie z kodeksem karnym 40-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

– Przypominamy, że jeżeli ratownik medyczny udziela pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy lub podejmuje medyczne czynności ratunkowe, przysługuje mu ochrona jaka jest przewidziana dla funkcjonariusza publicznego. A zatem każdy, kto naruszy nietykalność cielesną, znieważy, będzie wpływał przemocą lub groźbą bezprawną na wykonywanie czynności, bądź dopuści się czynnej napaści na ratownika medycznego, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Czyny te są przestępstwami i w zależności od danego artykułu w kodeksie karnym, grozi za nie kara więzienia od 2 do 10 lat – dodaje aspirant Katarzyna Bigos.

13 komentarzy

 1. .......................,

  A czy poszkodowany posiadał zaświadczenie o zaszczepieniu przeciw wściekliźnie ?

 2. Co mu ten materac zawinił🤔

 3. Typowy rowerzysta. Każdy rowerzysta codziennie spada codziennie z roweru. Po czym, każdy rowerzysta wzywa karetkę. Po czym następnie każdy rowerzysta doprowadza do obrażania i szarpania się z przybyłem zespołem.

  „agresor pogryzł specjalistyczny materac medyczny” – zachowanie jak u kierowcy aŁdi. Można się domyśleć, samochodem jakiej marki porusza się nasz Pan Rowerzysta.

 4. Na takie przypadki zaloga karetki powinna mieć na stanie dużokalibrową strzelbę na strzykawki z pavulonem.

 5. Głodny, nie był sobą… Nowiuśki materac.

 6. Wiejski down na prochach

 7. Franiu mam nadzieję że nie to Ty…🥺

 8. Za chwilę dowiemy się, że to agresywny materac pogryzł kierowcę jednośladu. Materac prawdopodobnie miał 6 promili i wcześniej pił z rowerem ku czesci wygranych/przegranych wyborów.

 9. pewnie szprycowany koroną

 10. wystarczyłoby wszystkich lewaków izolować (w tym hyżych rujów) i nie byłoby problemu

Dodaj komentarz