Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Śmigłowce ze Świdnika zasilą flotę Kawalerii Powietrznej

Zamówione przez Ministerstwo Obrony Narodowej śmigłowce AW149 z PZL Świdnik trafią na wyposażenie Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Maszyny te mają być jednym z elementów obrony polskiego nieba przed potencjalnym rosyjskim agresorem.

38 komentarzy

 1. PiS najlepsza partia polityczna nie ma nikogo kto by ich mógł zastąpić.

 2. Mam wielki szacunek dla PRAWDZIWYCH żołnierzy i obrońców tej krainy nad Wisłą, ale obok tego pajaca stoją tylko statyści, a nie żołnierze…

 3. Śmigłowce nie służą do „obrony nieba”. A tym bardziej nie śmigłowce transportowe. Śmigłowce różnego typu są potrzebne, ale to, że śmigłowe unoszą się w powietrzu, nie znaczy, że one „bronią niebo”.

 4. Mamy mur granice z Białorusią teraz jeszcze za trzy lata 30 śmigłowców jesteśmy przygotowani na wojnę i jeszcze poproszę 1500 plus bo na wojnę to na pewno jesteśmy przygotowani po prostu nie mam pytań 30 śmigłowców i murek pilnowany oczywiście bo są kamery to jest porażka niestety Ukraińcy chociaż bunkry mieli my nie mamy nic poza śmigłowcami za trzy lata pozdrawiam wszystkich.

 5. AW149 – jak to mówią: „Z braku laku to i smoła dobra”.

 6. Witam te śmigłowce to poprostu złom nic więcej. Ładnie to wygląda medialnie Błaszczak kupuje to kupuje tamto jak z katalogu tylko zaraz się okaże że kraju nie stać na utrzymanie takiej masy sprzętu a i operatorów też zaraz nie będzie bo to armia defiladowa nie bojowa .a ten art to bzdura bo Świdnik od dekady nie produkuje śmigłowców tylko ich komponenty

  • Dziadek ze Slamsowa

   Masz racje, w Świdniku dawniej produkowano motocykle, wszystko inne było tylko montowane z dostarczonych przez kooperantów półproduktów i części.
   A AW-149 też jest tylko montowane z racji łaskawego pozwolenia makaroniarzy.

 7. to są nieistotne fakty…

  Ważne, że dało się z tego artykuł zrobić, w telewizji pokazać – to są najważniejsze fakty.

 8. Cóż za stek bzdur wypisujecie?. W PZL produkuje się tylko i wyłącznie skorupy śmigłowca .
  PRODUKOWANO od A do Z (od początku do końca) Mi -2 , SOKOŁY , kilkanaście SW-4 .
  To tylko jak na razie na papierze i Włosi pozbędą się swoich bo u nas w fabryce jeszcze tego nie ma . Każda władza cos obiecywała załodze , co z tego było wszyscy , no prawie wszyscy , wiemy – obiecanki cacanki , puste słowa.
  PROPAGANDA SUKCESU JAK ZA MINIONEJ EPOKI KOMUNIZMU .

  • Wcale nie puste słowa kolego. Umowa podpisana w ciągu dwóch najbliższych lat produkcja ma być podwojona a śmigłowiec mam być budowany od podstaw u nas.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo