Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Skręcał w lewo, w tym czasie wyprzedzała go ciężarówka. Jeden z pojazdów wpadł do rowu (zdjęcia)

Po zderzeniu pojazdów całkowicie zablokowana jest droga wojewódzka pomiędzy Łęczną a Lubartowem. Policjanci kierują pojazdy na objazd.

Do wypadku doszło w środę około godziny 11:30 w miejscowości Jawidz w powiecie łęczyńskim. Na drodze wojewódzkiej nr 829 Łęczna – Lubartów zderzyły się dwa samochody: osobowy z ciężarowym. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak nas poinformowała Izabela Zięba z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej, kierowca samochodu osobowego jadąc od strony Lubartowa rozpoczął manewr skrętu w lewo. W tym czasie był jednak wyprzedzany przez ciężarówkę. Jej kierowca starał się jeszcze uniknąć zderzenia zjeżdżając na pobocze, jednak pojazd wpadł do rowu i uderzył w drzewo.

Na chwilę obecną wiadomo, że w zdarzeniu nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Dwóm osobom udzielono pomocy medycznej. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Droga jest całkowicie zablokowana. Policjanci organizują objazd.

Skręcał w lewo, w tym czasie wyprzedzała go ciężarówka. Jeden z pojazdów wpadł do rowu (zdjęcia)

(fot. nadesłane)

16 komentarzy

 1. Ciężarówka jest mała mógł jej nie zauważyć.

  • W przypadku każdej kolizji (których w ciągu roku zdarzają się miliony) można napisać prawie dokładnie to samo. Samochód jest mały mógł go nie zauważyć.

   • Rowerek trójkolowy na plastikowych kółkach jest mały, mógł go nie zauważyć.

  • Na pewno Tirman szybko nie jechał. Inaczej przy tej masie i śliskiej nawierzchni z osobówki zostało by to co kierującemu nią mężczyźnie w gaciach po zdarzeniu…

 2. Istotniejsze jest czy do wyprzedzania doszło na skrzyżowaniu, czy też poza.
  To, że ktoś jedzie wolniej przy aktualnych warunkach pogodowych (powiedzmy nawet 60km/h) nie jest prędkością zabronioną i ma absolutne prawo jechać z taką prędkością. Nic Ci do tego.
  60 na 90 to nie jest prędkość utrudniająca ruch innym. Kierujący motorowerami (skuterami), traktorami, rowerzyści poruszają się jeszcze wolniej i mają do tego absolutne prawo.

  • Drogi asfaltowej nie ukradli

   Nie ma znaczenia czy było skrzyżowanie czy nie. Jeśli był kierunkowskaz to winny wyprzedzający. I tyle.

   • I tu się mylisz.
    Jak wolno wyprzedzać w danym miejscu, to zas_anym obowiązkiem zmieniającego pas lub kierunek ruchu jest upewnić się, że ktoś po pasie na który zamierza wjechać już nie jedzie.

    Kierunkowskaz nikogo i do niczego na drodze nie uprawnia. A już na pewno nie do zmiany pasa ruchu bez upewnienia się, że nie zajedziesz w ten sposób drogi komuś innemu.

  • Franiu, zapraszam Cię do środka na zabawę, tylko nie zapomnij zamknąć drzwiczek.

 3. kierunkowskaz do niczego nie upoważnia , sygnalizuje wyłacznie zamiar skrętu sprawcą jest osoba która zajechała drogę , a czy pojazd ten mógł wykonać w tym miejscu manewr wyprzedzania to inny temat , ale gdyby nie mógł w tym konkretnym miejscu , zostanie ukaranym mandatem za wykroczenie i tyle w temacie .
  PS. jak wielu nie zna przepisów a sie wypowiadają

 4. Dwóch super ekpertów już się wypowiedziało:-)

 5. Dokładnie tak. Kierunkowskazem sygnalizuje się dany manewr który chce się wykonać a nie to że On włącza kierunkowskazów i wykonuje manewr. Jeśli zmieniacie pas ruchu to włączacie kierunkowskaz i to robicie? To życzę powodzenia abyście na mnie trafili. Wy tym sygnalizujecie a możecie wtedy zmienić gdy nie wymusicie pierwszeństwa jadącemu po swoim pasie pojazdowi. Jeśli chodzi o skręcanie w lewo w tym przypadku to też musi się upewnić czy jadący za Nim pojazd nie wykonuje np.: właśnie manewru wymijania gdzie ludzie mylą z wyprzedzeniem.
  Wyprzedzają to się samochody jadące z przeciwnego pasa ruchu.
  Wymija się pojazd jadący przed nami.
  Omija się stojącą przeszkodę.
  Proponuję wielu tu mądrzącym się powtórzyć przepisy bo później się kończy tak jak w tym przypadku.

  • Zakręciłeś się chłopie i Cię poniosło.Wyprzedza się auta jadące w tym ķierunku co Ty,omija przeszkody a wymija auta z naprzeciwka.Proponuje doszkolenie:taka mała podp.co to są światła mijania?

 6. Kuba ,ssd ,Mariusz mają rację …kierunkowskaz nie uprawnia nikogo do zajechania drogi ,on tylko służy do sygnalizowania naszego zamiaru manewru ,a nie uprawnia do niego .Ale z tym panie Mariuszu „Wyprzedzają to się samochody jadące z przeciwnego pasa ruchu.” to sie pan zagalopował i pomylił ….wyprzedza się pojazd jadacy w tym samym kierunku ,a z tymi z naprzeciwka to się mijamy ,a nie wyprzedzamy ..i nawet na logikę nie wychodzi inaczej

 7. a potem zdziwiony , przecież kierunkowskaz właczyłem , jechałem wolno co się stało ? wyjaśnie jaka jest róznica między mózgiem a rozumem ? mózg ma każdy

 8. Zależy kto kogo zna w leczynskiej komendzie.. u mnie taka sama sytuacja policja na miejscu zabiera prawko wyprzedzanemu.. A po tygodniu to ja jestem winny… Łęczna to stan umysłu i jak posmarujesz to załatwisz każda sprawę.

Z kraju