Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Skradzione produkty próbował wywieźć w wózku dziecięcym

Za kradzież w warunkach recydywy odpowie 38-latek, który wpadł na gorącym uczynku w jednym z bialskich marketów. Łupem „amatora cudzego mienia” padł asortyment sklepu na kwotę ponad 1200 zł. Sprawca próbował wywieźć produkty w wózku dziecięcym.

Do zdarzenia doszło przed weekendem w jednym z bialskich marketów. Z informacji przekazanych przez pracownika ochrony wynikało, że ujął klienta, podejrzanego o dokonanie kradzieży.

– Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie jak też dane „amatora cudzego mienia”. Okazało się, że jest to 38-latek znany mundurowym. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna przekroczył już linię kas zabierając ze sobą szereg produktów w tym odzież, alkohol, zabawki i produkty spożywcze na kwotę ponad 1200 zł. A wszystko ukrył w wózku dziecięcym – informuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia, a produkty w stanie nienaruszonym wróciły do sklepu.

– 38-latek usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim okresie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara to może zostać zwiększona o połowę – dodaje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

6 komentarzy

  1. PIS to robił legalnie przez 8 lat i jak wpadnie któryś Andrzej ułaskawi i po temacie

  2. Pewnie jak zwykle wyborca PO.

  3. Ja też Andrzej i proszę na przyszłość o ułaskawienie.He.He

  4. przynajmniej nie udawał trupa jak koń romek

  5. Patologia szaleje wszak to wyborcy ryżego.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport