Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Skosił trawę na cudzej łące i ją ukradł. Część łupu zjadło bydło

Policjanci z Janowa Podlaskiego zatrzymali mężczyznę, który skosił trawę na cudzej łące, a następnie łup zwiózł do swojego gospodarstwa. Mężczyzna skosił trawę, bo myślał, że łąki nikt nie uprawia.

We wtorek policjanci z komisariatu w Janowie Podlaskim przyjęli zgłoszenie dotyczące kradzieży trawy z łąki o powierzchni niemal 3 hektarów. Do kradzieży miało dojść w sierpniu tego roku w miejscowości Witulin.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że ktoś najpierw skosił trawę, a potem ją zabrał z łąki. Pokrzywdzony oszacował poniesione straty na kwotę 2800 złotych.

Kryminalni szybko wytypowali, a następnie zatrzymali 27-latka z gminy Leśna Podlaska, mogącego mieć związek z kradzieżą. Przypuszczenia mundurowych potwierdziło przeszukanie przeprowadzone w jego gospodarstwie rolnym. Przy jednym z budynków gospodarczych policjanci ujawnili i zabezpieczyli trzydzieści pięć owiniętych w folię bel tzw. „sianokiszonki”, która została wyprodukowana ze skradzionej trawy z przeznaczeniem na paszę dla bydła.

27-latek usłyszał zarzut kradzieży, do popełnienia którego przyznał się. Tłumaczył się, że skosił trawę z łąki, ponieważ sądził, że nie jest ona przez nikogo uprawiana.

(fot. Policja Biała Podlaska)

7 komentarzy

  1. Dożywocie, ewentualnie 25 lat więzienia 😛

  2. to teraz niech odda byka to taka EXTRADYCJA 🙂

  3. Taki to pewnie weźmie ci rower sprzed sklepu bo akurat nikt do nie używał to pewnie niczyj.

  4. Mial rację że kosił jeżeli nie była użytkowana. A pan właściciel to napewno nie brał za nią dotacji. Bo jeżeli brał to u powinien użytkować. A jeżeli brał i nie użytkował to powinno się go dobrze prze trzepać. Na robilo się cwaniaczków i biorą kasę z uni a pole to już be

  5. Jak go wsadzą i w więzieniu. Ktoś zapyta za co siedzi bedzie mogl z czystym sumieniem nie klamiąc powiedziec ze za ,,trawę,, ?

  6. 2800 ??? 35 x 60 = 2100, a gdzie koszenie, grabienie, zwijka+siatka i owinięcie ? 2800 to chyba z dopłatą.

  7. sam pewno by nie kosił a drugiemu nie da, pewno sie wydygał że dopłaty bedzie musiał mu oddać ,

Z kraju