690 680 960

Siedem osób w szpitalu po zderzeniu busa z volkswagenem. Kierowcę strażacy wycinali 40 minut

Poważny wypadek na trasie Lublin – Bełżyce. Samochód osobowy zderzył się z pasażerskim busem. Droga była całkowicie zablokowana.

Do wypadku doszło w sobotę o godzinie 17 w miejscowości Wojcieszyn. Na drodze wojewódzkiej nr 747 Lublin – Bełżyce zderzyły się dwa pojazdy: samochód osobowy oraz bus. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy lubelskiej drogówki wynika, że kierujący volkswagenem mężczyzna jechał w kierunku Bełżyc. W pewnym momencie, na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad pojazdem. Auto zjechało na przeciwległy pas ruchu i zderzyło się z jadącym z naprzeciwka busem relacji Poniatowa – Lublin.

Po przyjeździe ratowników na miejsce okazało się, że kierowca volkswagena jest uwięziony we wraku pojazdu. Strażacy przez około 40 minut, za pomocą specjalistycznych narzędzi hydraulicznych, starali się wydostać mężczyznę na zewnątrz. Z kolei bus po zderzeniu wpadł do przydrożnego rowu.

Łącznie do szpitali zostało przetransportowanych siedem osób: trzy osoby, w tym dwoje dzieci podróżujące volkswagenem oraz cztery osoby z busa. Jak nas poinformowano, żadna z osób poszkodowanych nie odniosła obrażeń, które zagrażałyby życiu.

Teraz policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Droga wojewódzka pomiędzy Lublinem a Bełżycami przez dwie godziny była całkowicie zablokowana. Ruch kierowano na objazdy.

(fot. lublin112, nadesłane Piotr, Piotrek)
2017-01-14 19:20:41

46 komentarzy

  1. Bo nie ma komu jeździć taki driwer ma max 2500 na rękę a za te pieniądze ja bym nie wsiadł do autobusu, ostatnio firma która obsługuje cześć lubelskiego MPK płaciła 14 zł BRUTTO za godzinę PRZERAŻAJACE

  2. Dzisiaj jechałem tą droga. A jakiś idiota jechał rowerem drogą pomimo drogi rowerowej z obu stron. To jak ma nie być wypadków jak ludzie są tacy lekkomyślni

Kursy walut

  • USD 4.3258zł 0.01%
  • GBP 5.3609zł 0.19%
  • EUR 4.716zł 0.18%
  • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas