Na schodach Zamku Lubelskiego ustanowiony został Rekord Guinessa

Dzisiaj po godzinie 17 na schodach prowadzących do Zamku Lubelskiego można było wysłuchać utworu grupy The Beatles, w wykonaniu ponad stu osób. Ustanawiany był tam Rekord Guinessa.

Z okazji 50-lecia wydania najsłynniejszej płyty zespołu The Beatles „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” w Lublinie ustanowiony został Rekord Guinessa w liczbie osób wykonujących utwór na instrumentach muzycznych. Ponad sto osób zebrało się na schodach prowadzących do Zamku Lubelskiego, gdzie na różnych instrumentach wspólnie odegrali tytułowy utwór z tej płyty.

Wcześniej uczestnicy zebrali się o godzinie 16.45 w rejonie placu Litewskiego, skąd barwnym korowodem orkiestr i muzyków, przemaszerowali przez miasto. Ustanawianie rekordu organizowało Polskie Radio Lublin.

Jeszcze dzisiaj w Studiu Muzycznym Polskiego Radia Lublin rozpocznie się koncert zespołu Żuki, który od lat 80-tych popularyzuje największe przeboje rock`a lat 60 i 70. Początek o godzinie 19.

(fot. lublin112)
2017-06-01 18:30:59

9 komentarzy

 1. Eh, ludziom to się widać nudzi. A te pomysły na rekordy guinessa to już od dawna są z pupy wzięte.

  • Typowy malkontent z Ciebie-bumbel.

   • a z ciebie przyklaskiwacz byle pierdoły czy szmiry… zgadzam się z bumblem w 100%, bicie tych rekordów dawno stało się zajęciem tak beznadziejnie durnym że aż ręce opadają, im większa głupota tym więcej baranków się zbierze do bicia rekordów głupoty

    • nie rozumiesz pewnych kwestii, tego że ludzie się spotkali by zrobić coś razem od tak dla zabawy, a przy okazji zostaną wpisani do księgi.

    • Być może.Tym akurat się nie fascynuję,ale nie krytykuję tych,których to kręci.Nie przeszkadza mi,że ktoś ma zainteresowania sprzeczne z moimi.Po prostu nie uczęszczam na pewne wydarzenia,które uważam za nudne,a czasem może głupie.Z takim poglądem na świat jestem o wiele szczęśliwszy.Skoro nie wadzą innym,niech sobie robią co lubią.

 2. czemu żuki zamiast jakiegoś Polskie utworu???

 3. sam bym wziął udział z jedną ze swych gitar. czemu nie informowaliście o tym przed wydarzeniem? lublin112 🙁

 4. Pora trochę marna jak na bicie rekordów… Ale wiecie co, wezmę pierwszy lepszy kawałek i z kolegą pobiję rekord. Są takie piosenki, których nie zaśpiewał nikt poza autorem ;p

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi