Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Schemat oszustwa jest ten sam – inwestycja w „akcje Orlenu” i aplikacja do zdalnego zarządzania

Kolejna osoba padła ofiarą oszustwa metodą „na inwestycje w akcje Orlenu”. 53-latka za radą oszustów zainstalowała aplikację do zdalnej obsługi urządzeniem, a następnie autoryzowała przychodzące kody dostępu. Na to tylko czekali przestępcy, którzy z pieniędzy wyczyścili kobiecie konto.

Do policjantów z Biłgoraja zgłosiła się 53-letnia mieszkanka miasta z informacją, że została oszukana na kwotę 35 tys. złotych. Kobieta w sieci natrafiła na ogłoszenie informujące o możliwości zakupu „akcji spółki Orlen”.

53-latka chcąc uzyskać więcej informacji o rzekomej inwestycji, wypełniła formularz zgłoszeniowy i go wysłała. Po pewnym czasie zadzwoniła do niej kobieta, która twierdziła, że z racji jej zainteresowania ofertą będzie opiekunem jej inwestycji. Poinformowała ją również, że jedyne co musi zrobić na początek to wykonać przelew, by uruchomić konto inwestycyjne.

Kobieta zrobiła przelew na wskazane konto w wysokości 1000 złotych. Po tym zadzwonił do niej „doradca” i przekazał, aby zainstalowała na swoim urządzeniu aplikację umożliwiającą zdalny dostęp do urządzenia. Wszystko to było koniecznie do założenia konta maklerskiego i przeprowadzania sprawnych transakcji giełdowych.

Kobieta autoryzowała przychodzące kody dostępu myśląc, że jest to niezbędne do aktywacji konta. Po pewnym czasie zauważyła, że z jej rachunku bankowego dokonano kilka przelewów na łączną kwotę 34 000 złotych. Sprawą zajmują się policjanci.

(fot. pixabay.com)

11 komentarzy

 1. Znowuuuuuu!!! Jednak coś w schemacie powoli się zmienia – zamiast analityka jest opiekun inwestycji???

 2. 53 + Biłgoraj = elektorat pis czyli pustoglowie

 3. ,aa,boKrzycho.paPj

  Tak jak wy reklamie prowidenta- jak mam doradcę,to mu ufam bardziej niż matce

 4. Dlaczego policja nie łapie oszustów

 5. W sumie co za różnica do których złodziei poszła kasa? Tych z orlenu, czy z niby-orlenu?

 6. ,aa,boKrzycho.paPj

  Sam jesteś pustoglowie i pustosłowie

 7. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem

 8. Kochani Seniorzy (i nie tylko ). Jak długo będziecie wierzyć oszustom. Żyjemy w czasach kiedy dobre inwestycje nie szukają ludzi. Jest wręcz odwrotnie. Nie zachowujcie się jak małe dziecko, któremu zamiast 100 zł daje się 100 groszy wypłacone po1 gr i wmawia się że zamiast 1 papierka dostaje 100 sztuk więc zyskuje.Tyle się mówi o metodach oszustów a wciąż tak dużo osób daje się nabrać. Sami jesteście sobie winni. Seniorka 60+.

Z kraju