Piątek, 29 marca 202429/03/2024
690 680 960
690 680 960

Co tam migające światła, co tam szlaban…Ja, rowerzystka nie pojadę? (wideo)

Nieco ponad tydzień temu na przejeździe kolejowo-drogowym w Dęblinie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem rowerzystki. Kobieta zignorowała czerwone światło i opuszczający się szlaban, a następnie została uderzona nim w głowę.

Do zdarzenia doszło 15 lipca na przejeździe kolejowo-drogowym w Dęblinie w powiecie ryckim. Kamery monitoringu zarejestrowały czterech użytkowników drogi, dwóch kierowców i dwie rowerzystki, którzy zignorowali włączone sygnalizatory i opadające rogatki.

Jedna z rowerzystek uderzyła głową o opuszczany szlaban. Konieczna była na miejscu interwencja zespołu ratownictwa medycznego. Zapis z monitoringu został przekazany policjantom w celu ustalenia i ukarania wszystkich, którzy popełnili wykroczenie.

– Nagrane publikujemy ku przestrodze. Ciągle przypominamy, że włączone czerwone światło na sygnalizatorze, to informacja dla wszystkich użytkowników drogi, że do przejazdu zbliża się pociąg i nie wolno już przejeżdżać przez tory – informuje PKP PLK.

kierowcy i rowerzyści powinni pamiętać, że:

• Znak STOP oznacza konieczność zatrzymania się przed przejazdem.

• Na przejazd można wjechać tylko wtedy, gdy zapewniony jest zjazd z przejazdu.

• Zbliżając się do przejazdu należy zachować szczególną ostrożność i upewnić się, że nie nadjeżdża pociąg.

Dodatkowo, przypominamy o zasadach korzystania z Żółtych Naklejek PLK, które mogą uratować życie i zapobiec wypadkom. Naklejki znajdują się na napędach rogatek lub na krzyżach świętego Andrzeja od strony torów. Są na nich trzy ważne numery: indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu (numer skrzyżowania), który precyzyjnie określa położenie przejazdu; numer alarmowy 112, który należy wybrać, gdy zagrożone jest życie i zdrowie oraz numer do służb technicznych PLK, na który można zgłaszać nieprawidłowości i awarie na przejazdach, które nie zagrażają bezpośrednio życiu.

Z numeru 112 należy skorzystać, gdy zagrożone jest życie, gdy może dojść do wypadku – np. gdy samochód został unieruchomiony między rogatkami, w przypadku zdarzenia na przejeździe lub dostrzeżenia przeszkody na torach. Kontakt z numerem alarmowym 112 i reakcja kolejarzy pozwalają uniknąć tragedii.

(fot. wideo PKP PLK)

39 komentarzy

  1. Naukowy dowód na obalenie słynnej tezy, że „głupota nie boli”. Ja coś zabolało na pewno, oby tylko coś z tego wyciągnęła.

  2. W 25. sekundzie nagrania widać wyraźnie, że czerwony sygnalizator jest już włączony, a pomimo tego przez przejazd przejeżdżają dwa samochody i dopiero jako trzecia – rowerzystka.

    Dlaczego nikt nie mówi o dwóch kierowcach, którzy złamali prawo, a wszyscy czepiają się tylko rowerzystki?

  3. Śmiechłem. Ludzie to mają pomysły.

  4. I bardzo dobrze głupiej babie

  5. jak do tego doszło nie wiem kierowca winien…

  6. wbijanie do głowy

  7. Klasyczny przykład głupoty i insta kary 🙂

  8. Czy nauka pójdzie w las?

    Szlaban próbował nabić trochę oleju do głowy…z jakim skutkiem to się okaże…dobre w tym to że był to szlaban a nie pociag

  9. Mokry Kononowicz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

    Selekcja naturalna. ?

  10. pociąg zwolnił i maszynista dał trzy sygnały dźwiękowe więc myślałam, że mnie przepuszcza, a tu jasny gwint ta cholerna rogatka prosto w łepetynę, na policje zapodam

Z kraju