Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Samochody na minuty również na lotnisku. Użytkownicy zostali zwolnieni z opłat parkingowych

Operator usługi CarSharingu zawarł porozumienie z Portem Lotniczym Lublin. Pasażerowie uzyskali kolejna możliwość dotarcia na lotnisko czy też powrotu do Lublina po przylocie.

Pasażerowie korzystający z lubelskiego lotniska otrzymali kolejną możliwość dotarcia na teren Portu Lotniczego. Oprócz kursującego z Lublina szynobusu, autobusów komunikacji miejskiej, międzymiastowych busów czy też taksówek, na lotnisko można też dojechać samochodem na minuty. Oferująca od niedawna w Lublinie usługi CarSharingu firma Panek zawarła porozumienie z władzami Portu Lotniczego, który udostępnił miejsca do parkowania pojazdów. Samochód można pozostawić na dowolnym miejscu parkingowym, wjeżdżając na parking należy pobrać bilet. Nie trzeba będzie jednak ponosić żadnych dodatkowych opłat. Wyjazd z parkingu odbywa się po uprzednim pobraniu biletu z biura obsługi parkingu lotniska.

Jak wyjaśnia Leszek Leśniak, Dyrektor Usługi Panek CarSharing, w przeciwieństwie do lotnisk Okęcie i Modlin, gdzie żaden z portów nie zgodził się na bezpłatne korzystanie z parkingu, Airport Lublin taką zgodę wydał. Ma to zdecydowane polepszyć komunikację pomiędzy Lublinem a lotniskiem. Dzięki zwolnieniu z opłat, dojazd na lotnisko będzie zdecydowanie tańszy np. w porównaniu do Warszawy i Modlina, gdzie użytkownicy muszą płacić 9 zł za pozostawienie auta i 9 zł za wynajem samochodu na terenie portów.

CarSharing, popularnie zwany samochodami na minuty, staje się coraz popularniejszą formą transportu w aglomeracjach oraz między miastami. Usługa ta stała się uzupełnieniem transportu publicznego i alternatywą dla posiadania prywatnego samochodu. W listopadzie ub. roku Panek CarSharing udostępnił Lublinianom 100 samochodów Toyota Yaris, których można używać nie tylko do przemieszczania się po mieście, lecz również do przejazdów do Warszawy. W Lublinie działa też kolejny operator z tej branży, czyli CityBee. W tym przypadku do wynajmu na minuty są auta dostawcze. Mieszkańcy mają do dyspozycji siedem fiatów ducato.

(fot. archiwum)

8 komentarzy

 1. Koszt przejazdu tyle samo co taxi , a w razie „w” nie trzeba płacić za powstałe szkody . Już nie jeden tego doświadczył .

 2. Jakiś nowy pomysł Pawlaka? Siedział siedział i wydumał chłopski filozof? Dlaczego mieszkańcy Lublina mają sponsorować darmowy parking dla klientów prywatnej firmy? Mało to Lublin ładuje milionów w to lotnisko? Palnij się w tą łysą łepetynę Żuk, może klepki zaskoczą.

 3. Dlaczego prywatni mieszkańcy nie mają darmo parkingu, tylko prywatna firma

  • Bo prywatne firmy rewanżują się kopertami.

   • Masz dowody??????, to szoruj z tym na prokuraturę a nie rzucanie oskarżeń w necie – myślisz że jesteś tutaj anonimowy?????, dość już z tym rzucaniem oskarżeń na prawo i lewo – jeszcze raz masz dowody to do prokuratora. Acha, zgłaszam gdzie trzeba to będziesz miał okazję się popisać wiedzą w temacie.

    • Nie zesraj się czasem. To, że dajesz pod stołem, nie oznacza, że nikt o tym nie wie dzbanie.

 4. Wszystkie auta, skutery, hulajnogi i rowery na minuty są dostępne w jednej aplikacji – take&drive

  takeanddrive.eu – zapraszamy serdecznie!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo