690 680 960

Sąd nakazał zwolnić Zbigniewa Stonogę. Wniosek prokuratury o tymczasowe aresztowanie został odrzucony

Wczorajsze zatrzymanie przez lubelską prokuraturę Zbigniewa Stonogi zakończyło się podobnie jak poprzednie. Odzyskał on wolność. Sąd nie przychylił się bowiem do wniosku o tymczasowy areszt.

W czwartek Sąd Rejonowy Lublin – Zachód w Lublinie rozpatrzył wniosek o zastosowanie wobec Zbigniewa Stonogi środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Nie zgodził się z argumentami prokuratury i nakazał zwolnić zatrzymanego.

W ocenie sądu część zarzutów, jakie śledczy stawiają Zbigniewowi Stonodze nie jest zagrożona surową karą, z kolei co do pozostałych, brakuje dużego prawdopodobieństwa ich popełnienia. Tak samo jeżeli chodzi o ryzyko matactwa sąd uznał, że nie ma przesłanek świadczących, że będzie on utrudniał prowadzone postępowanie w sposób wskazany przez prokuraturę.

Tym samym jeszcze tego samego dnia Zbigniew Stonoga został wypuszczony na wolność. Jak później zapewniał, informacje przekazane przez prokuraturę na jego temat są gigantyczną manipulacją prokuratora. Samo zaś jego zatrzymanie miało mieć na celu odebranie mu obyczajowego materiału wideo obrazującego jednego z wicepremierów ze znanym przestępcą powiązanym z aferą Skok Wołomin.

Przypomnijmy, wczoraj rano policjanci zatrzymali Zbigniewa Stonogę na polecenie Prokuratury Regionalnej w Lublinie. Następnie został on doprowadzony do Lublina, gdzie śledczy przedstawili mu zarzuty dotyczące działania na szkodę Fundacji swojego imienia, przywłaszczenia pieniędzy pochodzących z wpłat od darczyńców, a także prania pieniędzy. Jak podkreślano, zatrzymany miał uczynić sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. Prokuratura przypomniała również, że to nie pierwsze tego typu działanie zatrzymanego, co oznacza, że ma on odpowiadać w warunkach recydywy.

Jak wskazała prokuratura, zgromadziła ona dowody, że Zbigniew S. w okresie od 2 października do 27 grudnia 2019 roku, zorganizował co najmniej 23 zbiórki pieniędzy na różne cele charytatywne. Z zebranych od darczyńców pieniędzy 253 tysiące złotych miało trafić nie dla osób potrzebujących, lecz dla Zbigniewa Stonogi. Z tego 217 tysięcy złotych miał przeznaczyć na zakup żetonów do gry w jednym z warszawskich kasyn, reszta miała pójść na udzielenie nieoprocentowanej pożyczki oraz zapłatę honorarium adwokackiego i zwrot kosztów procesowych w prywatnej sprawie.

Było to już kolejne zatrzymanie Zbigniewa Stonogi na polecenie lubelskich śledczych. W poprzednich przypadkach sąd również nie zdecydował się na jego tymczasowe aresztowanie.

(fot. Polsat)

23 komentarze

 1. Może warto by było zainteresowac się osoba tego Pana ? Co on ma do przekazania opinii publicznej? Dlaczego i zaco jest tak ścigany oskarżany a następnie przez Sady uniewinniany ??!!

 2. Giertych aresztowany aż żyć się chce.

  • Jak można komuś życzyć źle ? Weź ty się babo otrzasnij. Kultury trochę. Za chwilę ty i twoja rodzina może być też tam.

 3. Spoko Ula po ciebie tez przyjdą

 4. Dajcie mu spokój!!. Chcecie go wykończyć!!.

 5. Ale mu reklamę zrobili, prawie jak tanajno na protestach.

Kursy walut

 • USD 3.975zł -0.05%
 • GBP 5.0198zł 0.11%
 • EUR 4.3542zł -0%
 • CHF 4.5175zł 0.12%

Polub nas