Sąd łagodny dla strażaków – podpalaczy. Wszyscy są już na wolności

Cała szóstka podpalaczy z Ostrowa Lubelskiego jest już na wolności. Sąd nie zdecydował się na zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztowania. Straty wyrządzone przez młodych mężczyzn mogą sięgnąć kilkuset tysięcy złotych.

Zatrzymani we wtorek i środę młodzi mieszkańcy gminy Ostrów Lubelski, którzy przez ostatnie tygodnie dokonywali podpaleń, znajdują się już na wolności. Szóstka mężczyzn w wieku od 17 do 26 lat usłyszała zarzut zniszczenia mienia poprzez dokonywanie podpaleń, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Po tym jak trafili do policyjnego aresztu, zostali w czwartek doprowadzeni przed oblicze prokuratora a następnie z wnioskiem o tymczasowy areszt, do sądu. Jednak sędzia nie zdecydował się na zastosowanie takiego środka zapobiegawczego i tylko w przypadku jednego z mężczyzn, orzekł dozór policji.

Czterej z podpalaczy to strażacy ochotnicy, którzy podkładali ogień, by później uczestniczyć w akcjach gaśniczych a tym samym pobierać za to wynagrodzenie. Policjanci cały czas ustalają, ile podpaleń mają oni na swoim koncie. – Wstępne ustalenia wskazują, że młodzi ludzie przyczynili się do kilkunastu pożarów w ostatnich tygodniach. Dokładna liczba spowodowanych przez nich pożarów jak też wysokość strat jest przedmiotem prowadzonego przez nas postępowania – wyjaśnia Grzegorz Paśnik z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie.

Do pożarów dochodziło w ciągu ostatnich kilku tygodni w okolicach Ostrowa Lubelskiego. Ostatni z nich miał miejsce tydzień temu, kiedy to w środku nocy spłonęła stodoła w Ostrowie Lubelskim. Dwa dni wcześniej płonęły nieużytki , dzień wcześniej sterta słomy. Najczęściej podpalane były właśnie składowane bele słomy, gdyż znajdowały się w łatwo dostępnych miejscach, dodatkowo akcja gaśnicza trwała zawsze wiele godzin.

(fot. policja)
2015-09-25 18:02:58

12 komentarzy

 1. Niech podpalą swoje domy i gaszą a jeszcze wcześniej niech sobie je ubezpieczą.

 2. strażak podpalacz, policjant złodziej, lekarz łowca skór, ksiądz pedofil (to akurat norma), ja pier…. co za kraj!!!

 3. pogarda dla prawdziwych strażaków ochotników…
  nie chciał bym z jednym z nich współpracować…

 4. lublel-a ilu znasz księży pedofilów?Za dużo TVN i GW. Zastanow sie lepiej nad pedofilami i gwałcicielami,ktorych wpychają do nas niemcy.U nich to nie tyle norma,tylko objaw kultury.To ta własnie kultura ma nas „ubogacać”.

 5. Czyli zarzut wyłudzenia wynagrodzenia nie został przedstawiony i z grożących 10-ciu lat zrobiło się 5. Papuga przekona prokuratora, że ochotnicy działali w słusznej sprawie czyli ” trening czyni mistrza ” to chłopaki po dyplomie dostaną a i może jakaś gratyfikacja finansowa wpadnie. Taniej i oszczędniej było ich nie szukać. Koszta rosną a im i tak gów…o zrobią. A kto za to wszystko zapłaci ( spalone mienie, koszty akcji gaśniczej, dochodzenie, biegli, Wysoki Sąd) wiadomo, że podatnicy. A strażacy będą gasić pragnienie pod remizą z uśmiechem na pyskach. Za kradzież batonika już by siedzieli.

 6. Obrońca uciśnionych

  Szkoda tylko tej pracy policjantów,bo kto ma ciocię w sądzie i wuja w rządzie to mu nic nie grozi,a nawet zachęca do dalszej działalności jak w tym przypadku.

 7. „Policjanci cały czas ustalają ilu dokonali podpaleń”. Po co? Już wam sędzia podziękował za wasz trud. Dajcie sobie spokój z tym panowie. Za batonika skradzionego w sklepie wartości 90 gr idzie się na 8 miesięcy aresztu. Bo to okradanie państwa polskiego a to, że ktoś stracił w pożarze majątek i dorobek życia wart kilkudziesięciu tysięcy to nic takiego. Przecież to prywatne nie państwowe. Ale za spalenie ZUS lub US dostaliby z miejsca dożywocie.

 8. Organy ścigające zachęcają do popełniania makabrycznych czynów.

 9. to nie sad skoro wypuszcza podpalaczy to niech teraz sedzia co ich wypuscil zaplaci ludziom poszkodowanym i strazy za akcjie

 10. Obiecali głosować na PO, Sześć pewnych głosów + kilkanaście od ich rodzin. Tak przekonuje się niesfornych wyborców do właściwych decyzji. Co za coś.

 11. kradniesz batonika to okradasz państwo z podatków a tutaj wystarczy normalnie ukarać, kazać spłacić straty, wizerunek na każdy kościół, szkołę i urząd w Polsce i do każdego OSP na przestrogę ile lat będzie spłacał to co zniszczył!

 12. A którzy to tacy mądrzy?
  Nikt nie poda nawet ich inicjałów?
  Nawet teraz się ich broni?
  Żenada…
  Ja chciałabym wiedzieć kto to taki mądry!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online