Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Są kolejne wyniki badań wody w gminie Strzyżewice. Dobra wiadomość dla mieszkańców

Pozytywnie zakończyły się kolejne badania próbek wody pobranej z wodociągu w gminie Strzyżewice. Oznacza to, że mieszkańcy znów mogą korzystać z wody w kranach.

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Lublinie dokonał kolejnych badań wody w gminie Strzyżewice. Próbki zostały pobrane w poniedziałek, po przeprowadzonej dezynfekcji wodociągu. Nie stwierdzono w nich przekroczeń parametrów biologicznych, dzięki czemu w obecnym stanie woda nadaje się do spożycia. Nie oznacza to jednak, że na tym kończą się działania w tej sprawie. Wodociąg aż do odwołania ma być poddawany ciągłej dezynfekcji, zaś woda będzie regularnie kontrolowana przez inspektorów sanitarnych.

Przypomnijmy, przed tygodniem badania laboratoryjne wykazały w wodzie obecność w niej bakterii z grupy Coli. W wyniku tego w trybie natychmiastowym nakazano wyłączenie z użytkowania gminnego wodociągu. Woda nie tylko nie nadawała się do spożycia przez ludzi, lecz również nie można z niej było przygotowywać posiłków jak też myć owoców i warzyw. Zabronione było także używanie jej do mycia rąk, zębów oraz kąpieli.

Mieszkańcom miejscowości zaopatrywanych z ujęcia w Pszczelej Woli, czyli: Osmolice Drugie, Osmolice Pierwsze, Polanówka, Pszczela Wola oraz oraz Nowiny w gminie Głusk, wodę dostarczano za pomocą beczkowozów. Wieczorem akcja ta została odwołana.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)
2018-07-04 21:50:58

Komentarze wyłączone

Z kraju