690 680 960

Strzelił w plecy właścicielowi kantoru z Kraśnika. Tadeusz G. ma mieć na koncie 18 zabójstw

Odbywający karę dożywotniego pozbawienia wolności Tadeusz G., skazany za zabójstwo pięciu właścicieli kantorów oraz trzech Ukraińców, ma zdaniem prokuratury więcej ofiar na sumieniu. Łącznie może to być nawet 18 osób.

Tadeusz G. dowodził głośnym w całym kraju gangiem kantorowców. Wraz z kompanami napadali na właścicieli kantorów, przy czym ich działanie było niezwykle brutalne. Najpierw strzelali do swoich ofiar, a dopiero później przystępowali do kradzieży gotówki. W większości przypadków zabijali bez celu, gdyż nie upewniali się wcześniej, czy ich ofiara ma przy sobie gotówkę. W latach 2005 – 2007 dokonali pięciu zabójstw: w Kraśniku, Tarnowie, Myślenicach oraz Piotrkowie Trybunalskim, a dwóch kolejnych usiłowali dokonać. Ostatecznie został on kilka lat temu skazany na karę dożywocia. Potem udowodniono mu kolejne zabójstwa, w tym trójki Ukraińców.

Jednak jak się okazało, Tadeusz G. ma mieć więcej ofiar na sumieniu. Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie zakończył właśnie kolejne śledztwo przeciwko ośmiu członkom gangu. Prokurator oskarżył Tadeusza G. o kierowanie zabójstwem, dokonanie 5 innych zabójstw oraz trzech rozbojów, w tym z użyciem niebezpiecznych przedmiotów w postaci kijów bejsbolowych. Wszystko miało miejsce w woj. świętokrzyskim. Za dokonanie jednego zabójstwa odpowiedzą przed Sądem: Piotr J., Sylwester J. oraz Mirosław K. Oskarżonemu Adamowi K. prokurator zarzucił popełnienie dwóch zabójstw.

Przestępcy zabijali swoje ofiary nawet z błahych powodów: rozliczeń finansowych, nieporozumień, nieodpowiedniego zachowania czy też zaczepienia kobiety. Jedna z ofiar zginęła tylko dlatego, że siedziała w samochodzie z inną ofiarą. Zabójstwami eliminowano również z rynku konkurencję. Sprawcy strzelali przede wszystkim w głowy swoich ofiar, często też w klatki piersiowe. Trwa jednocześnie inna sprawa sądowa, w której Tadeusz G. podejrzany jest o kierowanie zabójstwami kolejnych osób. Oznacza to, że licząc sprawy, w których został już skazany, trwające oraz postawione zarzuty prokuratury, mężczyzna ma być odpowiedzialny za zabójstwa 18 osób.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)
2018-07-04 21:06:35

19 komentarzy

  1. Jak tu gadać o odwadze jak wszędzie przedłużenie ręki i w kilku, ciekawe Lewis czy sam byś nakozaczył mając giwere pół metra od łba .

  2. W takich przypadkach powinna byc kara śmierci, Po co takich żywić skoro nie ma wątpliwości ci do winy.

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas