690 680 960

Ruszyły prace przy budowie ekspresówki Kraśnik – Janów Lubelski (zdjęcia)

Zgodnie z zapowiedzią wykonawcy, rozpoczęły się prace przy budowie drogi ekspresowej Lublin – Rzeszów na odcinku pomiędzy Kraśnikiem a Janowem Lubelskim. Trasa ma być gotowa w 2021 roku.

Zaczął się ruch na budowie drogi ekspresowej S19 pomiędzy Kraśnikiem a Janowem Lubelskim. Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej zostało wydane przez wojewodę lubelskiego 27 maja a 19 czerwca wykonawca, czyli firma Strabag poinformowała, że z końcem czerwca rusza z robotami budowlanymi. W pierwszej kolejności, zanim jeszcze ruszyły prace, w miejscowościach Polichna oraz Modliborzyce zaczęto organizować zaplecze budowy.

Zwożone są również materiały, które będą wykorzystywane do wykonania inwestycji. Przeprowadzono również wycinkę lasu w miejscowościach Polichna Pierwsza i Słodków Trzeci. Wcześniej z terenu, po którym przebiegać ma trasa, konieczne okazało się usunięcie chronionych roślin m.in. wawrzynek wilczełyko, podkolan biały, kruszczyk szerokolistny, groszek wschodniokarpacki czy też czosnek niedźwiedzi.

Odcinek drogi ekspresowej S19 od węzła Kraśnik Południe do węzła Janów Lubelski Północ liczy 18 km. Tak jak pozostałe na całej trasie, będzie posiadał po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Wykonawca ma również pozostawić rezerwę pod trzeci pas. Trasa drogi w większej części przebiegać będzie nowym śladem, przecinając po drodze istniejący układ komunikacyjny. Powstaną dwa węzły: Szastarka i Modliborzyce, 21 obiektów mostowych oraz dwa Miejsca Obsługi Podróżnych po obu stronach drogi w miejscowości Felinów. Kierowcy skorzystają z nowej trasy w 2021 roku.

Jeżeli chodzi o pozostałe odcinki trasy S19 w naszym regionie, to na trzy zadania pomiędzy Lublinem a Kraśnikiem trwa oczekiwanie na wydanie Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej. Wojewoda podpisał je już dla 8-kilometrowego odcinka od końca obwodnicy Janowa Lubelskiego do węzła Lasy Janowskie. Wykonawca nie zgłosił jednak jeszcze rozpoczęcia prac.

(fot. lublin112)

13 komentarzy

 1. Zaczynaja od środka trasy?

 2. Wielki sukces PiSu!!! Nie spartolili procedur rozpoczętych przez poprzedników…! Do końca inwestycji jeszcze daleko dlatego apel do polityków: „nic nie róbcie”… bo czego się nie dotkniecie (PKP itp) to zamienia się w g…

 3. wal się PeOwcu – nie podniecaj się twoje PO SLD i PSL jest marginesem

 4. Szkoda, że nie Lublin- Kraśnik

 5. skoro już roboty ruszyły to jeszcze ze 2-3 miesiące (czyt bliżej wyborów) będą się z łopatami fotografować….

 6. Ważne, że zaczęli a nie, że od środka. Po żniwach prace ruszą na całym odcinku. Prace trwają praktycznie do granic z woj. podkarpackim. Ruszyły tez przez Kraśnikiem.

 7. A jakie to niby PO rozpoczęło pracę nad tymi ekspesowkami.?? Napewno nie ta, dla nich ważniejszy zachód niż jakąś tam Polska B…..

  • Praktycznie wszystkie przygotowania, łącznie z ogłoszeniem przetargów na tę drogę, miały miejsce za poprzednich rządów. Obecnemu rządowi udało się za to sprawić, że dopiero po 4 latach od ogłoszenia przetargu rozpoczęto budowę – to nowy rekord, tylko jakby nie w tę stronę co trzeba…
   Za 2 lata będą przecinać wstęgi na otwarciu drogi, a nie zrobili w sprawie jej budowy praktycznie NIC.

   • zrobili zrobili, wyczekali aż większość pozwoleń i uzgodnień się pokończyła dlatego wykonawca załatwia wszystko od nowa….
    no ale jak się przez 30 m-cy nie oddało nawet 1 km autostrady to o czym mowa, ważne że patole mają po 500+ na drożyznę w sklepach

    • I bardzo dobrze, bo autostrady są płatne, a drogi szybkiego ruchu, po których jeździ się prawie tak samo jak na autostradach nie są. Po drugie, jeżeli jest wzrost PKB to rosną również ceny, a jest to spowodowane inflacją. Jeżeli inflacja jest na poziomie 1.5% a wzrost PKB na poziomie 5% to jest cacy. Po 3, wszystkie rozwinięte państwa dają kasę na dzieci, tylko u nas nie można bo od razu patologia? Patol to jesteś ty, tylko tyle, że umysłowy.

 8. Krasnik-Lublin to jest najważniejszy odcinek i to powinno juz byc robione.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas