690 680 960

Ruszyła rozbudowa szpitala w Kraśniku. Powstanie tam nowoczesna porodówka (zdjęcia)

Rozpoczęła się jedna z największych inwestycji w powiecie kraśnickim, czyli budowa nowego pawilonu Szpitala Powiatowego w Kraśniku. Powstanie tam jedna z najnowocześniejszych porodówek we wschodniej Polsce.

Na terenie Szpitala Powiatowego w Kraśniku pojawił się ciężki sprzęt. Oznacza to, że rozpoczynają się prace związane z rozbudową placówki. Dokładnie chodzi o dobudowę nowego skrzydła w postaci trzykondygnacyjnego budynku, który z głównym obiektem zostanie połączony łącznikiem. Inwestycja na celu zabezpieczenie świadczeń na oddziałach ginekologicznym, położniczym i neonatologicznym oraz reorganizację funkcjonowania szpitala.

Jak wskazują władze powiatu, dzięki temu w Kraśniku powstanie jedna z najnowocześniejszych placówek ginekologiczno-położniczych we Wschodniej Polsce. Kobiety mają tam mieć komfortowe warunki, zaplanowano też dwie sale do porodów rodzinnych oraz salę do porodów w wodzie. Do tego dochodzi dziesięć sal dla matek z noworodkami.

Wartość inwestycji opiewa na ponad 31,5 mln zł. Jednak kwota ta, oprócz prac budowlanych i wykończeniowych, obejmuje również wyposażenie nowego obiektu. Zakupione mają być m.in. tomograf komputerowy, aparaty KTG, USG i EKG, kardiomonitory, pompy infuzyjne, łóżka pooperacyjne, łóżka porodowe, stół operacyjny, lampa operacyjna, aparat do znieczuleń, ssaki, respiratory noworodkowe oraz łóżka szpitalne wraz z szafkami. Całość ma być gotowe do końca kwietnia 2023 r.

(fot. Powiat Kraśnik/nadesłane)

12 komentarzy

 1. czy porodówka po wybudowaniu zostanie zawierzona Marysi tak jak to całe „miasto” ?

 2. czy będą ekrany do ochrony przed 5G ?

 3. Jak widać wystarczyło, że w powiecie i w UM PiS zastąpił PSL i od razu mnóstwo ważnych dla ludzi inwestycji. Nie tylko szpital, ale obwodnica Kraśnika i S-19. Na szczęście pozbyliśmy się PSL i PO. I nie ma już ch z tą Polską wschodnią. Tylko PiS.

  • Jak ktoś ma wykształcenie podstawowe, boi się 5G i wifi to nie dziwi takie myślenie. Tylko jak powiedzieć komuś, że urodziło się w kraśniku…?

  • coś mi się widzi, że ta porodówka to chyba już nie dla ciebie…

 4. I po co to? Dzieci rodzi się coraz mniej. A teraz rząd wprowadza rejestr kobiet w ciąży. I pewnie będzie wzywał na przesłuchania do prokuratury jak dziecko się nie urodzi. PiS niewiele gorszy od fanatyków religijnych.

 5. Słuchaczka radia co ma wieprzową twarz

  Powstanie tam jedna z najnowocześniejszych porodówek we wschodniej Polsce – to w Kraśniku już nie wierzy się w bociany i nie sadzi się grządek z kapustą i dziećmi ???

 6. A ja pytam czy budynek izolowany od 5G I czy będzie zakaz wstępu dla LGBT ?? Bo jak nie to będę starej kazał rodzić na sianie , mam swój honor ! No i żądam zakazu wstępu dla osób zaszczepionych !! Przed wejściem muszą być sprawdzane certyfikaty i kto sobie dał wstrzyknąć chipa ma zakaz wstępu ! Podobno chipy mogą wyłazić I przenosić się na dzieci – tak mówi mój szwagier, a on kiedyś lutował !!!

  • Dla LGBT przewidzieli wannę z wodą w celu ułatwienia porodu. Wiadomo, budowa ciała może utrudniać ten akt niektórym rodzącym. Szykuj siano.

 7. Ale czerwona zaraza wyje. Aż serce rośnie. I dostali kijem po jajach. I słusznie.

 8. „Całość ma być gotowe do końca kwietnia 2023 r.”
  Pamiętajcie, by w drugiej połowie lipca 2022 roku, a najpóźniej w pierwszej połowie sierpnia 2022 roku , brać się do roboty, by zdążyć do nowo otwartego przybytku. 😉

 9. kościoły budować a nie jakieś porądufki !

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!