690 680 960

Przyłapany na kradzieży perfum, wyjął nóż. Obywatel Rosji trafił do tymczasowego aresztu

W miniony piątek w Łukowie, w jednej z drogerii doszło do kradzieży rozbójniczej. Kryminalni zatrzymali do tej sprawy obywatela Rosji, który najbliższe miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

W miniony piątek po południu policjanci z Łukowa otrzymali zgłoszenie o kradzieży perfum. Z ustaleń mundurowych wynika, że pracownik ochrony sklepu zauważył, jak jeden z klientów przy stoisku z perfumami, chowa opakowania kosmetyków pod ubraniem. Po „wybraniu odpowiedniego zapachu perfum” mężczyzna skierował się do wyjścia.

Po minięciu linii kas został zatrzymany przez ochroniarza i poproszony o zwrot towaru lub zapłacenie za niego. Wówczas mężczyzna odmówił i chciał się oddalić. Przy próbie jego zatrzymania, wywiązała się szarpanina podczas której chcąc utrzymać w posiadaniu skradzione perfumy o wartości prawie 900 złotych, wyjął nóż którym zagroził pracownikowi ochrony.

Po wszystkim sprawca uciekł pieszo na teren pobliskiego osiedla. Zaalarmowani funkcjonariusze łukowskiej policji niezwłocznie pojechali na miejsce.

Łukowscy kryminalni wykonali szereg czynności zmierzających do ustalenia tożsamości sprawcy tej kradzieży. W miniony poniedziałek z samego rana funkcjonariusze zatrzymali zaskoczonego obywatela Rosji. Odzyskano część zrabowanego towaru. Jak ustalili kryminalni, nie była to pierwsza kradzież tego mężczyzny. W toku czynności ustalono, że na początku listopada dokonał on dwóch kradzieży, podczas których zrabował towar o wartości przekraczającej 1600 złotych.

31-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty i trafił do tymczasowego aresztu. Dokonanie kradzieży rozbójniczej zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

(fot. Policja Łuków)

5 komentarzy

  1. Szto ty nie panimajesz?!

  2. Cep i bandyta.

  3. Wydalić z RP! No, jeszcze złamać łapę.

  4. Wypuśćcie tego fjutka to jutro przyjdzie na zakupy z karabinem a pojutrze przyjedzie czołgiem.

  5. Obywatelstwo rosyjskie, a jaka nacja?

Kursy walut

  • USD 4.3365zł -0.31%
  • GBP 5.3357zł -0.83%
  • EUR 4.621zł -0.69%
  • CHF 4.7809zł -1.39%

Polub nas