Ruszyła przebudowa stadionu przy ul. Leszczyńskiego. Na trybuny wjechał ciężki sprzęt

Rozpoczęła się rozbiórka trybun stadionu Lublinianki przy ul. Leszczyńskiego 19 w Lublinie. Prace prowadzone są w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin.

W środę na stadion Lublinianki przy ul. Leszczyńskiego w Lublinie wjechał ciężki sprzęt. Rozpoczęła się rozbiórka zaniedbanych trybun, które nie spełniały swojej funkcji i stanowiły zagrożenie dla przebywających tam osób. Prace prowadzone są w ramach Budżetu Obywatelskiego, do którego zakwalifikowały się dwa projekty dotyczące obiektu. Pierwszy z nich obejmuje m.in. wyburzenie istniejących trybun betonowych wraz z tunelem od budynku klubowego i budynków na koronie stadionu, uporządkowanie terenu i obsianie nasypów trawą. Przetarg na wykonanie tych prac został rozstrzygnięty w czerwcu. Roboty wykonuje firma P.W. Stachyra z Wojciechowa, koszt prac wyceniono na 133,5 tys zł.

– Harmonogram prac został ustalony z Klubem Sportowym Lublinianka, który będzie rozgrywał mecze na stadionie przy ul. Leszczyńskiego do końca września. W tym czasie rozebrane zostaną trybuny od strony cmentarza żydowskiego i od strony ul. Leszczyńskiego, co nie będzie kolidowało z prowadzonymi treningami i rozgrywkami. W październiku zostanie rozebrana trybuna główna. W tym czasie KS Lublinianka rozegra dwa ostatnie mecze rundy na stadionie przy Al. Zygmuntowskich – wyjaśnia Miłosz Bednarczyk z Miejskiego Ośrodka Sportu i rekreacji w Lublinie.

Jednocześnie dokonano zakupu sprzętu do konserwacji boisk. Ma on zostać dostarczony jeszcze w tym roku. Zaplanowano również wykonanie tymczasowej trybuny mobilnej na ok. 500 widzów na nasypie zachodnim z jego utwardzeniem, przesunięcie płyty głównej boiska w kierunku ul. Leszczyńskiego oraz wykonanie systemu nawadniania boiska. Przetarg na wykonanie tych prac zostanie ogłoszony w najbliższych tygodniach. Realizacja ma zakończyć się przed rozpoczęciem kolejnej rundy rozgrywkowej obecnego sezonu, czyli na wiosnę 2018 r.

Natomiast drugi z projektów wybranych do realizacji w tym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego zakłada wykonanie wielofunkcyjnego boiska sportowego o wymiarach 70 x 35m z nawierzchnią z trawy syntetycznej wraz z powłoką pneumatyczną. Namiot ma umożliwiać całoroczne korzystanie z obiektu. Boisko będzie zlokalizowane na poziomie płyty głównej stadionu od strony al. Solidarności. Całość terenu nowego boiska sztucznego zostanie ogrodzona i oświetlona. Wstępny termin realizacji tego zadania rozstanie wyznaczony na rok 2018 a koszt ma wynieść 1 200 000 zł.

2017-09-20 08:19:20
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. miasto piłkarzy

  • Przyjezdni podziwiając stadiony będą myśleć że to potęga piłkarska.

  • no i niech poprawią stadion, tylko w jakim celu zaplanowali „przesunięcie płyty głównej boiska w kierunku ul. Leszczyńskiego”?

 2. To obok stadionu lublinianki znajduje się cmentarz żydowski ?

  • Pod stadionem Lublinianki, pod.
   W nasypach są fragmenty macew, a stadion wybudowali Niemcy za okupacji… po tym jak żydowską część Wieniawy puścili już z dymem.

   • Jeśli to prawda, to pejsate zaraz się o teren upomną i ze stadionu nici.

    • 1. To prawda. Dom pogrzebowy był w budynku, który teraz jest budynkiem mieszkalnym (za stadionem od strony Czechowskiej). Pozostała część kirkutu mieści się od terenów Lublinianki po stację benzynową przy Czechowskiej. Zachodnia jego część pod wschodnimi trybunami i wschodnią częścią płyty boiska Lublinianki.
     2. Gmina Żydowska (warszawska) już raz oprotestowała inwestycję, jak tam Norwegowie jeszcze siedzieli. Teraz, jak po sąsiedzku buduje się apartamentowiec coś spuścili z tonu i nie protestują (znaczy się pewnie gdzieś pod stołem zawarto ugodę satysfakcjonującą i inwestora gminę). Ja bym na cudzych grobach jednak spać nie chciał.

 3. cmentarz zydowski istnial na starym boisku lublinianki czyli tym na anfalcie gdzie teraz buduje sie blok o ile to jest prawda ale na glownej plycie na 100% nie bylo cmentarza

  • Cmentarz był pod działką która jest wydzielona w centrum lublinianki – te zarośla za trybunami – wystarczy spojrzeć na mapę np. na geoportalu.

 4. Operator rodem z New York

  Hyundai to nie koparka..

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7558zł 0.45%
  • GBP 4.9028zł 0.19%
  • EUR 4.4123zł 0.24%
  • CHF 4.1005zł 0.27%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Będzie można zjeść i pomóc innym. Zbiórka krwi połączona z imprezą foodtrucków
  W Ogrodzie Saskim w Lublinie odbędzie się filozoficzny piknik rodzinny
  Motocyklowe dni #NeverStopChallenging w Lublinie
  Odpust z okazji święta Matki Boskiej Zielnej w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Kolejna gra miejska. Tematem przewodnim będzie magiczny Lublin