690 680 960

Ruszyła przebudowa skrzyżowania w Konopnicy. Kierowców czekają utrudnienia

Dzisiaj rozpoczęły się prace związane z przebudową skrzyżowania w Konopnicy, jak również budową w tym miejscu sygnalizacji świetlnej. Wyjazd od strony Bełżyc ma zostać całkowicie zamknięty.

Prace przygotowawcze trwają już od kilku dni, pojawiło się nowe oznakowanie, dodatkowo utwardzono również część pobliskiego placu targowego. Właściwe roboty rozpoczęły się z kolei dzisiaj po południu. Drogowcy oprócz zamontowania tam sygnalizacji świetlnej, przebudują również samo skrzyżowanie. Wyznaczone zostaną także nowe przejścia dla pieszych. Prace będą przeprowadzane w pięciu etapach: przebudowa sieci, roboty brukarskie oraz trzy etapy robót nawierzchniowych.

Kierowcy jadący od strony Lublina w kierunku Bełżyc uzyskają dodatkowy pas ruchu, przeznaczony tylko do skrętu w prawo. Z kolei na drodze wojewódzkiej nr 747 wyodrębnione zostaną dwa pasy ruchu, do skrętu w prawo, w kierunku Kraśnika i w lewo, w kierunku centrum miasta. Wszystko to rozdzielą wysepki. Sama sygnalizacja świetlna będzie obejmowała dwa sąsiadujące ze sobą skrzyżowania, to z trasą do Bełżyc, jak również z ulicą Łanową, prowadzącą do cmentarza w Konopnicy.

Na czas prac wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Al. Kraśnicka zostanie obustronne zwężona, jednak ruch w obu kierunkach będzie się odbywał bez większych problemów. Z kolei wyjazd z drogi wojewódzkiej nr 747 jak też z ulicy Łanowej zostanie całkowicie zamknięty. Objazd dla trasy prowadzącej do Bełżyc został poprowadzony przez teren targowiska i stacji LPG zaś dla ulicy Łanowej przez ul. Bełżycką oraz ul. Folwarczną.

Utrudnienia w ruchu potrwają do końca października.

(fot. lublin112)
2015-09-29 17:19:19

17 komentarzy

  1. W dzień robią i potrafią spier…. a co mówiąc w nocy.

Kursy walut

  • USD 4.0181zł -0.04%
  • GBP 5.0458zł -0.27%
  • EUR 4.3303zł -0.07%
  • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas