Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

Ruszyła przebudowa drogi z Wojciechowa do Góry

Trwają wyczekiwane przez kierowców prace związane z przebudową drogi łączącej Wojciechów z Górą. Nowa nawierzchnia ma się pojawić w wakacje.

Droga powiatowa z Wojciechowa przez Halinówkę do miejscowości Góra należy do tych, na których rozwinięcie przez kierowców większej niż dopuszczalna prędkość, może wiązać się z uszkodzeniem auta. Trasa ta pełna jest dziur i nierówności. Mieszkańcy okolicznych miejscowości od kilku lat czekali na jej przebudowę.

Prace już się rozpoczęły. Drogowcy pracują obecnie na poboczach, jednak niebawem spodziewane są większe utrudnienia związane z przejazdem. Nowa nawierzchnia pojawi się na długości 7 kilometrów, zbudowane zostaną chodniki oraz zatoki autobusowe. Przejścia dla pieszych uzyskają zaś oświetlenie. Prace mają potrwać do połowy sierpnia. Przebudowa drogi będzie kosztowała około 5,5 miliona złotych, połowę zapłacą wspólnie Powiat Lubelski i Gmina Wojciechów, reszta ma pochodzić z budżetu państwa.

To kolejny etap przebudowy dróg powiatowych w tej okolicy. Na początku grudnia po przebudowie uroczyście oddano do użytkowania prawie 14-kilometrowy odcinek ciągu komunikacyjnego przebiegającego przez miejscowości Chmielnik, Chmielnik Kolonia, Kierz, Cuple i Góra. Ogólny koszt tej inwestycji wyniósł ponad 10 mln zł, z czego 3 mln zł to środki pozyskane z dotacji. Pozostałą kwotę pokrył: Powiat Lubelski oraz Gminy Bełżyce i Wojciechów.

(fot. lublin112)
2018-04-21 18:58:43

7 komentarzy

  1. No i gicior, ale przeciez na tak wyremontowana droge nie bedzie mozna juz wjechac byle szrotem. A ja zaniedlugo bede sprzedawal swoja e60 535d. Auto zadbane, choc ma prawie 10 lat i troche zarysowan. Od razu mowie, ze oferty ponizej 50 000 zl mnie interesuja, bo to nie jest samochod dla dziadow, hehehehe

  2. To już ustawiam się w kolejce. Jeżdżę Ałdi V8 4,2i i szukam czegoś mniejszego. Staram się nim jeździć ekonomicznie. Ruszam z szóstego biegu i jadę na nim dalej. Z górki włączam luz. Nie używam klimatyzacji. Opony pompuję do ciśnienia 10 barów. Do baku leję super-extra 100 oktanową benzynę i koniecznie rozgrzewam na postoju silnik przed jazdą.

  3. Szmuel - wasz zimal

    I ja siem cieszem jak nie wiem co, albo jeszcze bardziej

  4. Prawdziwy Polak bez PIS i PO

    dorzuć jeszcze jedną BMW to oddam ci swój motocykl dziadu

  5. Macie jeszcze objazd przez Balladyny razie W.

Z kraju