Czwartek, 28 marca 202428/03/2024
690 680 960
690 680 960

Ruszają konsultacje społeczne projektu rewitalizacji Parku Bronowickiego

W przyszłym tygodniu ruszają konsultacje społeczne projektu Rewaloryzacji Parku Bronowickiego w Lublinie. Mieszkańcy Lublina będą mieli możliwość wypowiedzieć się, jak ich zdaniem powinien wyglądać ten zielony obszar.

– Rewitalizacja Parku Bronowice to jeden z tematów wskazanych przez mieszkańców podczas spotkań z cyklu „Plan dla Dzielnic”. Aktualnie kończymy prace nad przygotowaniem projektu zmian tego obszaru. Chcemy, by odnowiony Park uwzględniał potrzeby mieszkańców i stał się chętnie odwiedzanym miejscem odpoczynku i rekreacji. Dlatego zachęcamy do uczestnictwa w zbliżających się konsultacjach społecznych dotyczących zagospodarowania tego miejsca – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Opracowywany projekt rewitalizacji Parku zakłada, m.in. stworzenie nowego układu kompozycyjnego alejek i placyków parkowych nawiązującego do planu z początku XX wieku, wymianę nawierzchni alejek z asfaltowych na mineralne oraz przebudowę ogrodzenia Parku na wzór jego historycznego stylu z XIX w. Koncepcja przewiduje również przeprowadzenie prac w drzewostanie, realizację nasadzeń krzewów ozdobnych i okrywowych oraz nasadzeń rabatowych, a także wykonanie systemu nawadniającego wspomagającego wegetację roślin w czasie suszy. Planowane jest także utworzenie placu zabaw z naturalistycznymi urządzeniami zabawowymi i siłowni zewnętrznej oraz wyposażenie całego obszaru w elementy małej architektury: meble parkowe, poidełko oraz stoliki do gry w szachy. Projekt przewiduje ponadto wprowadzenie dogodnych rozwiązań dla osób ze szczególnymi potrzebami (m.in. tyflomapy, pochylni dla wózków, czy integracyjnych elementów placu zabaw), instalację monitoringu miejskiego oraz wymianę starego, energochłonnego oświetlenia na lampy typu LED.

Konsultacje społeczne w sprawie projektu rewaloryzacji Parku rozpoczną się 19 października i potrwają do 2 listopada. Zainauguruje je otwarte spotkanie z mieszkańcami, które odbędzie się w środę (19 października), o godz. 17.00, w Szkole Podstawowej nr 26, przy ul. Bronowickiej 21. Podczas spotkania, na którym będą obecni, m.in. autor projektu oraz przedstawiciel Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, uczestnicy będą mogli zapoznać się z projektem zagospodarowania tego terenu oraz przedstawić swoje opinie na temat zawartych w nim propozycji.

Z uwagi na fakt, iż Park Bronowicki objęty jest ochroną konserwatorską, rozmowy prowadzone w trakcie konsultacji społecznych będą dotyczyć obszarów z zakresu wyboru kolorystyki mebli parkowych, urządzeń siłowni zewnętrznej oraz kolorystyki roślin. Podczas spotkania istnieje możliwość skorzystania z tłumacza PJM, a potrzebę taką należy zgłosić do 18 października na adres [email protected] lub pod numerem telefonu: 81 466 2554.

Uwagi do dokumentu można także zgłosić pisemnie, przesyłając je na formularzu konsultacyjnym na adres e-mail: [email protected] lub pocztą tradycyjną na adres Biura Partycypacji Społecznej: ul. Jana Gilasa 3, 20-109 Lublin. Informacja na temat konsultacji społecznych oraz formularz konsultacyjny znajduje się na stronie bip.lublin.eu.

Ruszają konsultacje społeczne projektu rewitalizacji Parku Bronowickiego

Ruszają konsultacje społeczne projektu rewitalizacji Parku Bronowickiego

Ruszają konsultacje społeczne projektu rewitalizacji Parku Bronowickiego

(fot. UM Lublin)

12 komentarzy

  1. Mogą zrezygnować z monitoringu jeśli ma być taki jak w Ludowym. Kasa w błoto. I to nie mała!

  2. To nie będzie tam darmowego parkingu?

  3. Powodzenia, okoliczny element już się zatroszczy o chętne spędzanie czasu w parku.

  4. Znaczy betonujemy kolejny zielony teren…

  5. Deweloperzy już pewnie latają jak kot z pęcherzem po urzędach ? a może jakiegoś małego klocka uda się postawić w ramach patoapartamentów …

  6. A może postawić tam blok albo parking, zamiast kolejnych bezużytecznych krzaków?!

  7. Już jeden park na Bronowicach łysy zrewitalizował

  8. Będzie blok na bloku parki w lublinie są niepotrzebne.

  9. ja. ja mam pomysła. Hektar kostki i kawałkami plama betonu.

  10. A może tak postawić stoliki dla meneli i przestać udawać że to miasto ma coś innego do zaoferowania?

Z kraju