Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Z przedsionka kościoła ukradł kasetkę z pieniędzmi. W zatrzymaniu sprawcy pomógł monitoring

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł z kościoła kasetkę z pieniędzmi. Sprawca wpadł w ręce mundurowych zaraz po tym, jak również z jednego z kościołów w Lublinie usiłował ukraść pieniądze.

W miniony poniedziałek policjanci z Łęcznej przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że na początku października tego roku z przedsionka kościoła w Cycowie nieznany wówczas sprawca ukradł kasetkę z pieniędzmi. Kasetka przytwierdzona była do ściany świątyni. Straty zostały oszacowane na kwotę 850 złotych.

Kryminalni z Łęcznej zabezpieczyli kościelny monitoring i wytypowali sprawcę kradzieży. Okazał się nim 67-letni mieszkaniec powiatu puławskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez lubelskich policjantów zaraz po tym, jak również z jednego z kościołów w Lublinie usiłował ukraść pieniądze. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że jest poszukiwany przez sąd.

67-latek usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy, ponieważ był już wcześniej skazywany za podobne przestępstwa. Mężczyzna odpowie również za usiłowanie kradzieży pieniędzy z lubelskiego kościoła. Po wykonaniu wszystkich czynności 67-latek został przewieziony do aresztu.

Zgodnie z obowiązującym prawem za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Łęczna)

20 komentarzy

 1. przypomina mi się scena z „Tulipana” – barciś i jego wbijanie gwoździ

 2. Wychodzi na to że za PiSu to się już wygodnie „pożyło”. Teraz suweren kradnie skarbonki po kościołach – taki kryzys.

 3. „Po oczach poznacie go”

 4. A gdzie będzie miał lepiej niż w zk w okresie zimowym i to wszystko gratis.

 5. buk tak chciał

 6. Złodziej okradł złodzieja… nieładnie.

  • kościół i górnicy mają ulgi podatkowe i dopłaty a zwykły biedny człowiek umiera na ulicy

  • Nie porównywał bym tego.
   1. Złodziej pójdzie siedzieć.
   2. Złodziej nie wykorzystuje naiwności osób starszych i ich lęku przed śmiercią do wzbogacania się. To była „zwyczajna” kradzież. Nie został wykorzystana niczyja naiwność czy wpajane od dziecka pewne postawy, że „trzeba chodzić do kościoła” bo Pani Bozia wrzuci do gara ze smołą.

 7. Lewackamenda zapijaczona.

 8. Znowu jakaś plugawa lewacka świnia

 9. A ty co niedzielę chodzisz i go widzisz!

Wiadomości z info112