690 680 960

Rusza przebudowa mostu w Biskupicach. Kierowców czeka wiele miesięcy objazdów

Od najbliższego poniedziałku, aby dojechać do Biskupic od drogi krajowej nr 12, trzeba będzie pojechać do Trawnik a następnie skorzystać z biegnącej wzdłuż linii kolejowej drogi powiatowej. Prace mają potrwać do grudnia.

Rozpoczęły się prace związane z przebudową mostu w Biskupicach w powiecie świdnickim. Chodzi o znajdującą się na wjeździe do miejscowości od strony drogi krajowej nr 12 Lublin – Chełm przeprawę nad rzeką Giełczew. Obecny most znajduje się w kiepskim stanie technicznym, do tego posiada niewystarczające parametry.

Dlatego też zapadła decyzja o budowie nowej przeprawy. Obecnie wykonawca przygotowuje kładkę, którą będą mogli poruszać się piesi i rowerzyści. Kierowcy będą musieli zaś korzystać z objazdu, który ma blisko 10 km. Od najbliższego poniedziałku, aby dojechać do Biskupic od drogi krajowej nr 12, trzeba będzie pojechać do Trawnik a następnie skorzystać z biegnącej wzdłuż linii kolejowej drogi powiatowej.

Przebudowę mostu realizuje Starostwo Powiatowe w Świdniku. Inwestycją zainteresowanych było pięć firm. Wybrany został wykonawca z Lublina, firma Dura. Jak wyjaśnia Bartłomiej Pejo, wicestarosta świdnicki, zarezerwowano na ten cel 3,65 mln zł, z czego połowa pochodzi z budżetu państwa. Cena, którą zaproponował wykonawca jest o ponad milion złotych niższa. Termin zakończenia inwestycji został określony na połowę grudnia.

Rusza przebudowa mostu w Biskupicach. Kierowców czeka wiele miesięcy objazdów

(fot. SP Świdnik)

3 komentarze

  1. Marian Prawdziwy Patriota

    Są jeszcze inne, krótsze objazdy ale niestety trzeba pobrudzić auto i ksiądz w niedzielę będzie zły 😉

  2. Ej Karola, jak Ty teraz wyjedziesz z domu?

  3. Ponad milion zł tańszy wykonawca to chyba zostało na most zastępczy

Kursy walut

  • USD 3.981zł 0.84%
  • GBP 5.035zł 0.57%
  • EUR 4.3492zł 0.38%
  • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas