Nadchodzi koniec babiego lata. Wystąpi silne ochłodzenie, ulewy i burze

Tegoroczny wrzesień rozpieszcza nas długimi okresami ciepła. W całym kraju temperatura za ostatnie 22 dni jest powyżej normy. Nadchodzi jednak wyraźne ochłodzenie i są to ostatnie tak wyjątkowo ciepłe dni. Pogorszenie pogody odczujemy zwłaszcza w weekend. Chłodny będzie także początek przyszłego tygodnia.

W czwartek cała Polska znajdzie się już w rozległym obszarze obniżonego ciśnienia. Z zachodu na wschód przemieszczać ma się front chłodny poprzedzony linią zbieżności wiatru. Zachmurzenie ma być umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Temperatura wyniesie od 24°C do 26°C. Niewykluczone opady przelotne i punktowe burze. Zwłaszcza popołudniu i wieczorem. Nie powinny być one gwałtowne.

Już w piątek z zachodu na wschód przemieszczać ma się falujący front chłodny wzdłuż którego przemieszczać mają się niże baryczne. Pozostaniemy pod wpływem rozległej zatoki niżowej. Z południa napływać będzie jeszcze ciepłe powietrze. Temperatura wyniesie od 24°C do 26°C. Zachmurzenie umiarkowane, okresowo wzrastające do dużego. Nie można wykluczyć opadów deszczu, a nawet burz.

Sobota przyniesie silne załamanie pogody. Możliwe są intensywne opady deszczu. Nie można wykluczyć punktowych burz. Temperatura wyniesie od 20°C do 24°C. W niedzielę niż baryczny z centrum znad centralnej Polski przynosić będzie intensywne opady w wielu rejonach naszego kraju. Temperatura wyniesie od 7°C do 9 °C. W regionie spadnie nawet 20-30 mm deszczu. Aura ma być typowo jesienna

W poniedziałek dalej deszczowo i chłodno. Na termometrach będzie poniżej 15°C. Lokalnie spadnie deszcz, lecz opady nie powinny być tak intensywne jak w niedzielę. Wtorek dalej chłodny i miejscami deszczowy. Temperatura nie przekroczy w najcieplejszy momencie dnia 12°C. W środę zacznie robić się coraz cieplej. Termometry wskażą nawet 15°C. Nie powinno też padać.

Na początku października jest spodziewane wyraźne ocieplenie. Duży wpływ na pogodę będą mieć niże atlantyckie, dlatego zmienność pogody ma być duża.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów i burz

(fot. fanipogody.pl)

Zobacz również

4 komentarze

 1. A u mnie nie widziałam babiego lata, zresztą zawsze pojawia się na początku października.

 2. A w zimie będzie bardzo sporo śniegu albo wcale a temperatury między +15 a -35 więc moja prognoza sprawdzi się w 99,9% ! POZDRO !!! Liczę na nagrodę za udaną długoterminową prognozę xD

 3. Wystarczy że dmuchnie z południa a i w Grudniu będzie lato bo jest ocieplenie klimatu więc takie chwilowe tylko ochłodzenie !

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7303zł -0.3%
  • GBP 5.1069zł 0.34%
  • EUR 4.5237zł -0.23%
  • CHF 4.1974zł -0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL