Kurier dostarczył tajemniczą paczkę. Stacja paliw została ewakuowana, przyjechali strażacy i policjanci (zdjęcia)

Trwa ustalanie, co dokładnie znajdowało się w tajemniczej przesyłce, jaka trafiła na stację paliw przy ul. Głębokiej w Lublinie. Na miejscu interweniowali strażacy i policjanci.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 15:30 przy ul. Głębokiej w Lublinie. Na stację paliw przez jedną z firm kurierskich dostarczona została przesyłka. Kiedy pracownik ją otworzył, okazało się, że w środku znajdują się chusteczki nasączone nieznaną substancją.

Natychmiast wdrożone zostały środki bezpieczeństwa. Stację paliw zamknięto dla klientów, cztery osoby z personelu ewakuowały się na zewnątrz, zaś piąta, która miała kontakt z przesyłką, została odizolowana. O wszystkim zaalarmowano też odpowiednie służby.

Na miejscu interweniowała specjalistyczna grupa ratownictwa chemicznego i ekologicznego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie a także policja. Strażacy ubrani w specjalne kombinezony weszli do budynku stacji, aby sprawdzić przesyłkę.

Jak wyjaśniał nam st. kpt. Andrzej Szacoń z KM PSP w Lublinie, urządzenia nie wykazały, aby zawartość koperty stanowiła zagrożenie dla życia lub zdrowia. Osoba, która miała z nią kontakt nie uskarżała się też na żadne dolegliwości. Paczka została zabezpieczona przez policję.

Obecnie działania strażaków już się zakończyły. Stacja niebawem ma wrócić do normalnej pracy.

(fot. nadesłane – Norbert, Bartłomiej)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. Ale paranoja w społeczeństwie, niedługo będą wsadzać jak komuś wyślesz chusteczki nawilżane do mycia szyb a dooreń powiadomi policję hahahahaha
  Tak się powoli hoduje niewolników przykre że ludziska tak łatwo się poddają

  • mur a nie dziwi Ciebie że to wszystko zaczęło się od panowania wszech wielkiego PISu Polak Polakowi zrobił się wrogiem?! Chamstwo i obraza innych jest powszechnie uważana za coś dobrego nawet danie komuś w twarz przy kamerach jest uważane za coś normalnego i właśnie tak hoduje się niewolników jak to stwierdziłeś ” ludziska tak łatwo się poddają” jest to przykre

 2. Afera na całe województwo

  Śliwowica zawinięta, ale te nasze kuriery to wariaci co z paczkami wyczyniają -ot cała tajemnica

 3. Hm… ORLEN to prezes Obajtek mający WIELKIE wsparcie ze strony innego WIELKIEGO choć kurduplowatego prezesa.. . Czyżby ktoś chciał zasiać strach na tych co knują na Nowogrodzkiej ??? A może rozwiązaniem tej sprawy powinien zająć się ” detektyw ” Rutkowski???

 4. Raz, dwa, trzy… Próba techniczna komentarza… Poprzedni się nie ukazał u nie wiem co się dzieje…

 5. Cztery, pięć, sześć… I wszystko jasne… To nie problemy techniczne, ale wszechobecna cenzura… I kto by pomyślał że spotkało mnie to na Lublin 112, a nie na np. TVP INFO???

  • Szanowny Panie „Przestraszony”. Żadna cenzura, po prostu wpisy, w których zawarte są określone słowa, które mogą być obraźliwe, są automatycznie kierowane do moderacji. Po pierwsze czytelnikom oszczędza to problemów, a nam kolejnych pism z policji czy z sądu z wnioskiem o ustalenie autora komentarza, gdyż ktoś zgłosił wpis organom ścigania.

   • Dziękuję za wyjaśnienie opóźnienia publikacji komentarza. Nie było moim zamiarem obrażenie kogokolwiek. Pozdrawiam i do zobaczenia w kolejnych artykułach i komentarzach.

 6. Dla mnie bomba.

 7. Zabrakło informacji, czy adresatem paczki była ta stacja Orlen, czy była to paczka do odbioru w punkcie? Bo to ważne dla klientów, którzy zamawiają przesyłki z odbiorem na Orlenach. Chyba nikt nie chciałby, aby jego paczki były otwierane, bo komuś się coś wydało czy nie spodobało.

 8. Na miejscu adresata wytoczył bym proces z powództwa cywilnego pracownikowi stacji. Z jakiej racji on otwiera czyjąś przesyłkę ?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja