Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ruszyły zapisy do Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowo-Pożarniczej Strażaków OSP

Jednostki OSP mogą już zgłaszać swoje drużyny do Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowo-Pożarniczej Strażaków OSP. Zawody odbędą się na początku września w województwie małopolskim.

Trwają przygotowania do tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowo-Pożarniczej Strażaków OSP. Odbędzie się ona w dniach 11 – 12 września na terenie Ośrodka Czorsztyn – Ski w Kluszkowcach w gminie Czorsztyn w województwie małopolskim. W zawodach co roku uczestniczy kilkadziesiąt jednostek reprezentujących prawie wszystkie województwa.

Dlatego też organizatorzy zapraszają jednostki OSP z naszego regionu do zgłaszania swoich drużyn. Na atrakcyjność olimpiady wpływa niespotykany nigdzie w kraju przebieg konkurencji i formuła zawodów rozgrywanych na nietypowej jak na zawody strażackie arenie sportowej, która umiejscowiona jest w górach. Całość dopełnia przepiękna sceneria górska oraz panorama pobliskiego Jeziora Czorsztyńskiego.

– Nie przeprowadzamy wcześniejszych eliminacji, a na zawody może zgłosić się dowolna krajowa jednostka OSP. Startują 5-osobowe drużyny z podziałem na druhów, druhny lub drużyny mieszane. Jednostki OSP mogą zgłosić swoją drużynę do jednego wybranego przez siebie podziału lub od 1-2 drużyn w dowolnie wybranych przez siebie podziałach. Można także zgłosić drużynę lub drużyny częściowo składające się ze strażaków z danej jednostki OSP i strażaków z innych jednostek, również może to być np. reprezentacja miejscowości, gminy lub powiatu – wyjaśnia Dariusz Tokarski, jeden z organizatorów wydarzenia.

Zawodnicy muszą być pełnoletni, jednak postanowiono warunkowo dopuszczać w każdej drużynie lub w drużynach zgłoszonych przez OSP do 2 zawodników, którzy ukończyli 15 lat. Uczestnicy Olimpiady będą mieli za zadanie na wyznaczonej w górskim terenie trasie, w jak najkrótszym czasie zaliczyć, każdego dnia inne, kolejno następujące po sobie przeszkody i zadania. Tradycją i ciekawostką zawodów jest to, że o zadaniach i ich kolejności zawodnicy dowiadują się dopiero w dniu startu.

Ruszyły zapisy do Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowo-Pożarniczej Strażaków OSP

(fot. materiały organizatora/nadesłane)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo