Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Rusza budowa nowej, ważnej dla mieszkańców Lublina ulicy. Jutro pojawią się pierwsi robotnicy

Już jutro na plac budowy przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino do al. Solidarności wejdą robotnicy. Mają za zadanie zakończyć prace do końca kwietnia 2018 roku, w przeciwnym wypadku miasto straci ponad 80 mln złotych.

W czwartek ruszą prace związane z budową połączenia istniejącego odcinka ul. Bohaterów Monte Cassino z węzłem Sławin na al. Solidarności. Głównym wykonawcą inwestycji jest warszawski Budimex. Roboty zaczną się od wycinki drzew i krzewów, które rosną na planowanej trasie. Kolejnym etapem będzie budowa wiaduktu nad ul. Nałęczowską. To oznacza pierwsze utrudnienia w ruchu dla kierowców. W zależności od pogody, mogą one się rozpocząć już pod koniec marca. Ulica zostanie zamknięta, jednak obok powstanie tymczasowy objazd, z którego kierowcy będą korzystać do końca roku. Pozostałe prace, jakie będą prowadzone w tym roku, nie będą miały większego wpływu na ruch pojazdów.

Mająca 1200 metrów nowa droga rozpocznie się od skrzyżowania z ul. Wojciechowską, następnie przez Szerokie pobiegnie do gotowego już, lecz obecnie zamkniętego dla ruchu pojazdów, węzła Sławin. Aby nie kolidować z ulicą Nałęczowską, wybudowane zostanie tam dwupoziomowe skrzyżowanie. Z kolei dalej, czyli nad suchą doliną i rzeczką powstaną dwie niezależne estakady. Trasa będzie miała podobne parametry jak przedłużenie al Solidarności do obwodnicy Lublina, czyli po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

W ramach inwestycji nowy kształt otrzymają także skrzyżowania z ul. Wojciechowską oraz ul. Nałęczowską, przy czym ta druga ulica będzie przebiegała nad ul. Bohaterów Monte Cassino. Przebudowana zostanie też ul. Nałęczowska na odcinku ok. 600 m. – Będę chciał, aby wykonawca od razu przystąpił do realizacji zadania. Zakres robót jest duży, natomiast czas jaki wyznacza nam umowa na dofinansowanie tego zadania nie pozwala na zwłokę. Newralgicznym miejscem będzie chociażby rejon ul. Nałęczowskiej, gdzie przewidziana jest budowa skrzyżowania dwupoziomowego z łącznicami pozwalającymi na ruch w każdej relacji. – tłumaczy Kazimierz Pidek, dyrektor Zarządu Dróg i Mostów.

Dzięki inwestycji kierowcy jadący od strony Warszawy otrzymają kolejny wjazd do Lublina. Zmniejszy on liczbę aut na al. Kraśnickiej a przede wszystkim usprawni dojazd do takich dzielnic miasta jak Czuby, LSM czy też Węglin. Budowa trasy musi zostać zakończona do końca kwietnia 2018 roku. Chodzi bowiem o unijne dofinansowanie, które miasto będzie musiało zwrócić w przypadku, kiedy droga nie powstanie na czas.

(fot. ZDM Lublin, OpenstreetMap)
2017-02-15 20:30:08

21 komentarzy

 1. O ewentualny zwrot 80 mln będzie musiał się martwić następca Żuka; jak też o spłatę kolejnych rat od zaciągniętych kredytów. Na połączenie Głębokiej z węzłem Sławin przyjdzie 20 lat poczekać, bo po upadku Unii nikt kasiory Lublinowi nie pożyczy i nie da a co się dało sprzedać, sprzedano.

  • Oczywiście i tego nikt nie neguje. Najwyżej następca będzie prowadził skromniejsze biuro turystyczne i nie pojeździ po świecie tyle co poprzednik Pruszkowski.

  • taki to ekonomista wybitny z mottem przewodnim: wyprzedać co się da i zadłużyć ile tylko możliwe…

 2. ta zaraz i Raclawickie do remontu wiec zostanie albo rower albo piechotka wszystko na raz najlepiej robic brawo bez”radni”

 3. Ja bym proponował nic nie robic. Zostawić wszystko w pi.du. Wtedy będą wszyscy zadowoleni:)

 4. Los Vatos Locos

  Lublin z każdym rokiem coraz bardziej zakorkowany,przeładowany.Pamiętam czasy jak np Grażyny czy Wajdeloty rzadko kiedy coś przejeżdzało,a teraz parkują nawet na placu zabaw,bo nie ma miejsca.

  • To zapewne pamiętasz jeszcze, że w zatoczkach po trzy samochody stały, uliczki były dwu kierunkowe a autokary z radzieckimi turystami z rozdziawionymi gębami po najpiękniejszym w Polsce osiedlu jezdziły. Przy kotłowni był wielki tor saneczkowy jak dla dzieciaków. I komu on przeszkadzał? Ale „to se nie wrati”.

   • Los Vatos Locos

    no radzieckich turystów to nie pamiętam ))) a w kotłowni mój ojciec pracował jak byłem mały.Po węglu biegaliśmy z innymi dzieciakami szukać złota)))

  • To ,,kiedyś” doprowadza już do szału.

 5. Znowu będzie szybko tanio i byle jak : (

 6. Każden narzeka na Żuka Unię rozbudowę i remonty polecam nie korzystać z tego co dał wam Żuk i unia.

  • Żuk dał? To ciekawe. Ile razy korzystałeś z Areny? To co dała Unia po dwakroć sobie odbierze. Ale ty tego nie zrozumiesz.

   • Wole płacić i mieć, a nie żyć w syfiastym mieście jak na Ukrainie. Prawda jest taka ze wam się w głowach poprzewracało od tego dobrobytu. Do dobrych rzeczy to się łatwo przyzwyczaja…

  • Leon z działek

   Co znaczy każden???

  • poczekajcie jak przyjdzie znowu Pruszkowski…przez dwie kadencje nie zrobił NIC…więc pewnie ci wszyscy co im budowy przeszkadzają…byli bardzo zadowoleni

 7. i zaczną od lepienia bałwanów?

 8. „stefanek” zgadzam się z tobą-tanio szybko i byle jak. Nie możliwe jest zrobić szybko i solidnie-ciekawe kiedy zacznie się łatanie tej nowej drogi?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo