Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Roztrzaskał BMW na drzewie. Był nietrzeźwy, wkrótce za swój „wyczyn” odpowie przed sądem (zdjęcia)

Do szpitala został przewieziony 34-letni mężczyzna z gminy Stanin, który wczoraj wieczorem doznał obrażeń ciała, po tym jak jego BMW wypadło z drogi, uderzyło w drzewo i dachowało. Nadmierna prędkość na zakręcie nie była jedynym wykroczeniem mężczyzny. Okazało się, że kierowca miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

W czwartek przed godziną 19.00 dyżurny łukowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, który miał miejsce w okolicach Szczygłów Górnych. Ze zgłoszenia wynikało, że osobowe auto w niewyjaśnionych okolicznościach przewróciło się i uderzyło w przydrożne drzewa.

Policjanci ustalili na miejscu, że BMW kierował 34-letni mężczyzna z gminy Stanin. Kierowca odniósł obrażenia ciała i został przewieziony do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze szybko ustalili przyczynę wypadku. Okazało się, że 34-latek jechał z nadmierną prędkością na zakręcie i był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w jego organizmie.

Wkrótce, gdy tylko jego stan zdrowia pozwoli, 34-latek usłyszy zarzut. Mężczyźnie grozi wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna i nawet kilka lat pozbawienia wolności. To nie wszystkie konsekwencje. Będzie jeszcze musiał zapłacić, co najmniej po 5000 złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Roztrzaskał BMW na drzewie. Był nietrzeźwy, wkrótce za swój „wyczyn” odpowie przed sądem (zdjęcia)

Roztrzaskał BMW na drzewie. Był nietrzeźwy, wkrótce za swój „wyczyn” odpowie przed sądem (zdjęcia)

(fot. Policja Łuków)

12 komentarzy

 1. Kierowca miał ponad pół promila alkoholu w organizmie, ale kompletnie pijany nie był, bowiem dla Polaków kompletność pijaństwa zaczyna się dopiero gdzieś od 5 promili.

  • Co się dziwisz? W Stanach taki wynik to norma, a nawet jak masz trochę więcej to potrafią zatrzymać cię na poboczu i stoisz tak długo aż do tej „normy” ci ten problem spadnie. W niektórych krajach europejskich jest podobnie. Alkohol jest dla ludzi tylko trzeba pić go z głową.

 2. Ciekawe czy przejmie się zakazem.

 3. andrzej z kaskadowej 11

  bolidy młodzieży wiejskiej powinny mieć wbudowany ładunek wybuchowy w fotelu kierującego który jest detonowany po 1 jeżeli kierujący dmuchnie i okaże się że jest pod wpływem, i po 2 jeżeli auto ulegnie kolizji.
  Nie oszukujmy się kolizje z bolidem młodzieży wiejskiej są w 99% z winy ich użytkowników. A tej 1 % to błąd statystyczny.

  A nie wiem czy wiecie że pisowcy chcą dofinansować kupujących bolid młodzieży wiejskiej aby było ich stać też na działające kierunkowskazy.

 4. Selekcja naturalna.

 5. „co najmniej po 5000 złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym” Akurat pokrzywdzeni zobaczą te pieniądze jak świnia niebo.

 6. ale glupi alebo sie pije zeby bylo 3.00 a nie jakies marne 0.5 promila co za granica dozwolone a tu bęć paka:D

 7. Kolejny burakowóz wycofany z wyścigu. Zrobiło się bezpieczniej!

 8. Chłop żywemu nie odpuści

  Miał być szpan , a został długów kram .

Wiadomości z info112