690 680 960

Wraca możliwość skrętu w lewo z ul. Kunickiego w Pocztową. Zostanie tak już na stałe

Dziś zmieniona została organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Kunickiego i Pocztowej w Lublinie. Ku uciesze wielu kierowców, przywrócono możliwość skrętu w lewo.

Kilka lat temu, w związku z prowadzonymi w tym rejonie miasta pracami drogowymi, umożliwiono kierowcom jadącym ul. Kunickiego od strony Abramowic możliwość skrętu w lewo, w ul Pocztową. Było to jednak rozwiązanie wprowadzone w ramach czasowej organizacji ruchu, dlatego też później znów ustawiony został tam zakaz wykonywania tego typu manewrów.

Jednak kierowcy wielokrotnie apelowali o przywrócenie tego typu możliwości skrętu w ul. Pocztową. Znacznie usprawniało to bowiem możliwość dotarcia w rejon dworca PKP jak też ul. 1 Maja i przyległych do tego terenu.

Urzędnicy przeanalizowali wszystkie za i przeciw, zastrzeżeń nie miała też policja i tym samym od dziś znów można za wiaduktem skręcać w lewo. Co ważne, tym razem rozwiązanie to nie jest już tymczasowe, lecz obowiązuje w ramach stałej organizacji ruchu.

Jeżeli chodzi o wyjazd z ul. Pocztowej, tutaj nic się nie zmienia. Cały czas obowiązuje nakaz jazdy w prawo, w stronę ul. Nowy Świat. W tym przypadku inne rozwiązanie nie wchodzi w grę z uwagi na ograniczoną widoczność jaką sprawiają filary wiaduktu.

(fot. GSV)

26 komentarzy

  1. A nie zakaz postoju gniewny

  2. Może tak na Bychawskim dać możliwość skrętu w lewo w Lubelskiego Lipca z dwóch pasów? To samo w prawo przy Gali i przy fladze w lewo.

  3. Kiedy w końcu zostaną otwarte ulice wkoło ciągle budowanego i coraz droższego dworca ? Ulice są gotowe od dawna, jednak poblokowane przez palety inne graty wykonawcy.

  4. To chyba urzędnicy nie byli tam nigdy przed poranną kawą .Wystarczy że jeden skręcał z Kunickiego w Pocztową i cały pas stoi zablokowany do jazdy na wprost Pl. Bychawskiego. A zawracający mundrołki za tunelem w bramie drożdżowni też jest zgodne i w niczym nie przeszkadza .BRAWO WY !!!!!!!!!!!!!!!!!! .

Kursy walut

  • USD 4.1903zł -1.17%
  • GBP 5.2543zł -0.31%
  • EUR 4.5148zł -0.36%
  • CHF 4.6332zł -0.52%

Polub nas