Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rozpoczynają się ferie zimowe. W Lublinie będzie mniej kursów autobusów komunikacji miejskiej

Rzadziej niż normalnie będą kursowały autobusy komunikacji miejskiej w Lublinie. To w związku z rozpoczynającymi się feriami, a więc z mniejszą ilością pasażerów.

Od poniedziałku będzie obowiązywał specjalny rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Lublinie. Związane jest to z rozpoczynającymi się feriami zimowymi. W związku z przerwą w nauce, a więc ograniczonym zapotrzebowaniem na usługi przewozowe, przez najbliższe dwa tygodnie na ulice wyjedzie mniej autobusów niż zwykle.

Zmiany dotyczą linii nr: 1, 2, 3, 6, 7, 8, 10, 11, 13, 14, 15, 17, 18, 23, 26, 29, 30, 31, 32, 34, 39, 40, 42, 44, 45, 47, 55, 57, 70 i 74. Trolejbusy będą kursowały bez żadnych zmian.

Specjalne rozkłady będą obowiązywały do 9 lutego.

(fot. lublin112)
2018-01-29 00:01:40

17 komentarzy

 1. W mpk pracują idioci, jak można wstawić zaktualizowane rozkłady dopiero dziś

 2. Już zaczyna kasy brakować i oszczędności miasto robi?

 3. Czy to prawda, że szumnie zapowiadane nowe przegubowce, które mają przyjść w tym roku, będą przestarzałą konstrukcją Solarisa, która nie jest produkowana seryjnie od trzech lat?

  • Tak. to prawda.

  • To nie przestarzała acz sprawdzona konstrukcja. Solarisy IV generacji może i ładnie wyglądają ale jeszcze nie do końca są dopracowane.

   • MPK jakby mogło by jeździło dalej sprawdzoną powojenną konstrukcją ikarusa… tylko ci pasażerowie jacy wymagający… że ma być czysto, ciepło i punktualnie…

 4. No to już zostawiam samochód i przesiadam się do wspaniałej komunikacji miejskiej… znowu busy jeżdżące do puław czy poniatowej mają większą częstotliwość niż komunikacja miejska w mieście wojewódzkim.

 5. Akurat trolejbusy, zwłaszcza na niektórych liniach, generują zbędne koszty. Utrzymywanie swego czasu kursowania elektrycznego autobusu widma niczego decydentów od rozkładów nie nauczyło.

 6. Kpina z płacących pasażerów !! A później się dziwią że ludzie wolą jeździć samochodami zamiast autobusem których rozkład z dnia na dzień się zmienia. Szkoda że jak kupowałem w styczniu bilet 3 miesięczny nikt nie uprzedził mnie że przez 1/6 czasu będę mieć ograniczoną ofertę przewozową. Od dziś powracam do samochodu i niech ZTM się buja z tymi autobusami raz na godzinę jak w piziej wólce !!!

  • Wpierw trzeba zrobic prawo jazdy , nastepnie kupić samochod

  • Są ferie, jest sesja, po cóż ci w takim razie tyle kursów autobusów? Twa duma nie ucierpi jak przez ten okres będziesz sobie wychodził kilka minut wcześniej żeby złapać swoją linię.

   • Oprócz studentów i uczniów w mieście żyją i pracują ludzie. Co więcej, płacą za przejazd pełną kwotę. I niestety nie zawsze można wyjść na konkretny autobus. Ale jak się zarabia najniższą krajową to podróż autobusem jest luksusem i można być poniewieranym przez ZTM jak bydło. Należy się cieszyć że w ogóle raczył przyjechać.

 7. W mpk od dawna nie ma nikogo mądrego . Kogoś kto analizuje i myśli . Po prostu żenada

 8. Żarty z pasażerów z biletami okresowymi. Ogólnie żenada. Czas na powrót do samochodów.