690 680 960

Tragiczny wypadek w Przybysławicach. Nie żyje pieszy

W nocy z niedzieli na poniedziałek w Przybysławicach doszło do tragicznego wypadku. Nie żyje pieszy potrącony przez pojazd osobowy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godziną 4 w Przybysławicach, na drodze krajowej nr 12, w okolicy skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 826.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 25-latek kierujący pojazdem marki Renault, jadąc od strony Warszawy, potrącił 61-letniego mężczyznę. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł.

Do zdarzenia doszło poza terenem zabudowanym, zaś pieszy nie posiadał na sobie elementów odblaskowych. Policjanci ustalają dokładne okoliczności zdarzenia.

2018-01-29 08:16:09
(fot. ilustr. lublin112.pl)

25 komentarzy

 1. I kjolejny jak co tydzień , bo łone łotblasków nie znajo i tak łazo po ciemnku.

  Ciąg dalszy niestety nastąpi……

 2. A odblask az 2 zł kosztuje

 3. No tak. Noszenie odblasków poza terenem zabudowanym to hańba dla noszącego. Prawda Franiu i Kubusiu?

  • Posiadanie elementów odblaskowych na nieoświetlonych drogach poza terenem zabudowanym to obowiązek pieszego, korzystającego z drogi.
   Ich brak – to wykroczenie.
   Czy Franio kiedykolwiek nakłaniał czy nawoływał do popełniania wykroczeń?
   Z wszystkich aspektów ruchu drogowego – to właśnie bezpieczeństwo jest najważniejsze, więc noszenie odblasków (nawet jeżeli nie jest wymagane prawem) jest dobre i do tego zawsze zachęcałem.

   • Przecież zawsze widzisz winę kierowcy franeczku więc przecież pieszy po co ma nosić odblaski skoro to kierowca powinien jeździć z noktowizorem. Lub jechać 10 km/h żeby tylko nie trafić delikwenta idącego po zmroku po drodze krajowej.

 4. pieszy w kamizelce

  To nie jest kwestia ile kosztuje taki odblask ….bezmyślni ludzie ,bo tacy zwykle giną w taki sposób , nawet gdyby im rozdać za darmo kamizelki odblaskowe i całą garsć odblasków do noszenia i tak by ich nie nosili ,bo i po co …w ich mniemaniu kierowca ma ich widzieć bo przecież ma swiatła ….

 5. Jaka to „2” skoro to stara”12″/”17″?

 6. Powinien odpowiadać jak za zabujstwo. Jak jest noc to kierowca MA OBOWIĄZEK uwarzać, bez względu na to czy jest to przejście czy nieoświetlony teren niezabudowany ani bez względu czy pieszy ma ten durny odblask – jego obowiązkiem jest jechać wolno i uwarzać by przewidzieć tego typu sytuację! Droga nie jest tylko dla samochodów PRZEDE WSZYSTKIM dla pieszych. Ci co nie mają prawo jazdy (w tym ja) oraz inni chodzący pieszo nie będą chodzić rowami bo jeżdżą samochody a chodniki nie są wszędzie. Dopuki prawo będzie tolerować drogowych morderców dotąd niewinni będą ginąć na drogach.

  • Ty włeb się pustaku uderz, pieszy, rowerzyści musza mieć odblask żeby był widoczny na drodze, pomimo ostrożnej jazdy z przepisami ludzie gina, a tutaj mamy tern niezabudowany bez żadnego przejścia wiec pieszy ma obowiązek zadbać o swoje bezpieczeństwo

   • ” pomimo ostrożnej jazdy z przepisami ludzie gina” – takie sytuacje stanowią co najwyżej kilka % wszystkich wypadków. Koło odpadnie od samochodu, woda drzewo się przewróci na drogę, wycieknie olej z cysterny i nikt tego w porę nie uprzątnie/ nie oznaczy itd.

    Ponad 98% wypadków zdarza się na skutek NIE OSTROŻNEJ jazdy.

    • Weź ty sie zastanów co ty piszesz ! Jak kierujący ma w pore zauważyć w nocy pieszego idącego drogą ?! Widać ze nigdy nie jechalas samochodem jako kierowca ! Usuń ten durny komentarz bo az przykro czytać. A po drugie dla pieszych nie jest droga tylko chodnik !!! A jak chce isc poboczem to musi sie dostosować do innych urzytkownikow drogi i być wodoczny!!! Wyobraż sobie samochod jadący bez świateł drogą takie samo stwarza niebezpieczenstwo dla innych urzytkownikow jak pieszy bez ODBLASKÓW !!!
     Dotarło ??!!!

     • no nie przesadzaj. jak nie widzisz drogi wystarczajaco daleko to zwolnij do takiej prędkości abyś wyhamował gdy zobaczysz coś na jezdni. Chyba proste . ponadto nawet szarobury pieszy porusza się i w swiatłach mozna zauważyć jakiś ruch. tylko trzeba na droge patrzeć a nie na smartfona. A że pieszy przyczynił się do swojej śmierci to fakt. nadjeżdżające auto słychać, można się na chwilę odsunąć od jezdni

  • Not sure – troll czy idiotka?

   • Raczej troll, tylko teraz pod innym nickiem. Już wcześniej widziałam podobne komentarze, i też z ortografią godną politowania..

  • Pani Basiu taka pani inteligentna a uważac przez rz pisze

  • Tak wiemy Basiu kierowca po zmroku i przed przejściem powinien jechać max 10 km/h bo tylko on ma obowiązki i jego aby obowiązują przepisy.

  • Widzę, że przepisy ruchu drogowego znasz tak samo jak zasady ortografii

  • A jakie obowiązki ma pieszy? Wchodzenie pod maskę jak widzi światła jadącego auta? Hehehe

  • To jak nie masz prawka to lepiej się nie wypowiadaj i daj dojść do głosu osobom które wiedzą jak to wygląda po obu stronach pieszy – kierowca

  • Akurat w tym miejscy jest chodnik wiec w jakim celu pieszy wszedł na jezdnię

 7. Jeśli to okolice drogi woj. 826 to krajówka ma numer 12, 17 a nie jak w artykule 2.

 8. Kierujący oraz pieszy który używa kamizelki odblaskowej

  Ci piesi, bez odblasków to zmora, wiem bo miesięcznie robię 2000km w dzień i nocy.

 9. Wzdłuż tej drogi krajowej jest chodnik. Jest na całej dlugosci tej drogi.
  Więc raczej pieszy musiał przechodzić przez drogę.

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas