Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Rozpoczyna się projektowanie dojazdu do terminala granicznego na S17

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla ok. 2-kilometrowego odcinka drogi S17, który doprowadzi ruch do planowanego terminala granicznego w Hrebennem. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo na dojeździe do granicy z Ukrainą.

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z elementami koncepcji programowej oraz możliwymi wariantami przebiegu drogi. Dodatkowo, będzie odpowiedzialny za uzyskanie decyzji środowiskowej i opracowanie dokumentacji potrzebnej do przetargu w trybie Projektuj i buduj.

Nowa droga zostanie wytyczona w innym miejscu i będzie prowadzić od końca odcinka S17 Tomaszów Lubelski-Hrebenne, który obecnie jest w trakcie realizacji, do planowanego terminala odpraw samochodów ciężarowych w Hrebenne-Rawa Ruska. Ten nowy obiekt zostanie zlokalizowany około 1 kilometra na północ od istniejącego przejścia granicznego i zostanie zrealizowany przez Lubelski Zarząd Obsługi Przejść Granicznych.

Ta inwestycja przyczyni się do zwiększenia płynności ruchu pojazdów ciężarowych w rejonie przejścia granicznego i zapobiegnie tworzeniu się zatorów oraz kolejek pojazdów oczekujących na granicy. Dodatkowo, wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa i komfortu podróżowania kierowców pojazdów osobowych.

Planowane otwarcie ofert przetargowych będzie miało miejsce 16 listopada.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo