Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Rozpoczyna się kolejny etap przebudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną

Drogowcy rozpoczynają kolejny etap przebudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną. Od poniedziałku (4 września) zostaną tam wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

W ramach III etapu inwestycji wyłączona z ruchu będzie jezdnia al. Witosa w kierunku granicy miasta, a ruch dwukierunkowy utrzymany na drugiej jezdni. Nastąpi również zamknięcie odcinka ul. Doświadczalnej w kierunku osiedla Felin. Objazd wyznaczono ulicami Dekutowskiego i Franczaka „Lalka”. Na obszarach wykonywania robót, w obrębie istniejących chodników i przejść dla pieszych zostaną wyznaczone alternatywne trasy. Takie utrudnienia potrwają do końca września.

W tym czasie drogowcy przebudują jezdnię południową w obrębie skrzyżowania z ul. Doświadczalną i na al. Witosa. Powstanie lewoskręt i prawoskręt w ul. Doświadczalną oraz wykonane poszerzenie tej ulicy o jeden pas ruchu w obrębie skrzyżowania. Ponadto zostanie przebudowana infrastruktura podziemna kolidująca z robotami drogowymi. W planach jest też zakończenie przebudowy kolizji elektrycznych, budowa kanału technologicznego oraz kontynuowanie prac związanych z budową oświetlenia.

W ramach prowadzonej przebudowy najważniejszą zmianą będą dodatkowe pasy do skrętu w lewo i prawo z al. Witosa w ul. Doświadczalną oraz dodatkowy pas do skrętu z ul. Doświadczalnej w al. Witosa. Przebudowę przejdzie również sygnalizacja świetlna. Zmiany zakładają też dostosowanie długości pasów do obecnego natężenia ruchu, co pozwoli na to, by kumulacja pojazdów odbywała się na właściwych pasach ruchu.

Co więcej, przewidziano budowę brakującego odcinka drogi rowerowej od ul. Jagiełły do ul. Vetterów wraz z przejazdem rowerowym przez skrzyżowanie, co poprawi bezpieczeństwo rowerzystów. Powstanie także oświetlenie uliczne oraz chodniki. W ramach inwestycji drogowcy przebudują również zatoki autobusowe. Całość dopełni nowa infrastruktura do obsługi komunikacji miejskiej – wiaty przystankowe, biletomat i punkt dynamicznej informacji pasażerskiej.

Wykonawcą prac jest spółka Strabag. Wartość robót to blisko 11,6 mln zł. Nowa infrastruktura powinna być gotowa do końca października. Prace na skrzyżowaniu to dodatkowe elementy projektu unijnego pn. „Rozbudowa i udrożnienie sieci komunikacji zbiorowej dla obszaru specjalnej strefy ekonomicznej i strefy przemysłowej w Lublinie”.

Objazdy pojazdów komunikacji miejskiej

W związku z kolejnym etapem prac przy przebudowie skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną od dnia 4 września 2023 r. (poniedziałek)
obowiązują objazdy linii nr 7, 21, 23, 36, 47, 70, 73 i N2.

Szczegółowe trasy w załączeniu

14 komentarzy

 1. Cała inwestycja przyniesie więcej szkód niż pożytku.

  • To rak jak z kościołem, ciągle tylko daj i daj złota, srebra i dolary a wkład w PKB równe zero :/

 2. Tu zrobią nową jezdnię a dalej w kierunku 1000lecia będzie można urwać koło? Super inwestycja.

 3. Taka rada do furmanów jeżdżących tam codziennie – jazda na zamek, mówię wam to coś? Ja rozumiem, że już sama rejestracja LSW w waszych samochodach wskazuje na poziom kultury za kółkiem, ale jak są dwa pasy ruchu i jeden się kończy to nie znaczy że jedzie się tylko tym prawym a lewy ma być pusty. Robicie korek od zjazdu z wiaduktu, barany jedne.

  • No właśnie nie! Jakby wszyscy ustawili się na prawym to było by płynnie! A tak korek. Myślenie boli? A takie cwaniaki jadą lewym i mamy ciągłe stanie.

   • nie znasz prawa, doczytaj sobie.

    • To że prawo nakazuje jakieś zachowanie nie oznacza że jest ono właściwe i poprawia płynność ruchu.
     Ustawodawca wielokrotnie udowadniał że nie jest mądry. I to kolejny dowód na to.

    • Wojtku, prawo to prawo. Nie powoduje, że od niego robi się lepiej. Każda utrata płynności powoduje wzrost korków drogowych.

  • Mi tam nie przeszkadza barany ustawiają sie na prawym i stoją w korku zamiast korzystać z wolnego pasa i jazdy na suwak.
   A tak normalnie możesz podjechać sobie do końca.

  • Proponuję przesiąść się na motocykl, w korkach się nie stoi XD

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo