Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rozpoczęły się prace przy rozbudowie ul. Wallenroda

Ruszają prace przy rozbudowie ul. Wallenroda. Wczoraj rozpoczęły się tam prace przygotowawcze, a docelowa czasowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać od poniedziałku (19 lutego).

Na początek porządkowanie terenu

W pierwszej kolejności, przez najbliższe dni wykonawca będzie prowadził prace związane z porządkowaniem i wytyczeniem terenu oraz akcję informacyjną wśród mieszkańców o planowanych utrudnieniach w ruchu. Następnie, od poniedziałku (19 lutego) rozpoczną się prace branży sanitarnej. Ten etap inwestycji zakłada zamknięcie dla ruchu ul. Wallenroda na odcinku od ul. Wajdeloty do ul. Grażyny, z zapewnieniem dojazdu do posesji. Tym samym nieczynne będą zlokalizowane tam miejsca parkingowe.

Ograniczenie liczby miejsc postojowych

Mieszkańców oraz kierowców wykonawca prosi o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz stosowanie się do obowiązującego oznakowania. Z uwagi na konieczność ograniczenia miejsc postojowych zachęca się do korzystania z transportu zbiorowego. O wszelkich zmianach w organizacji ruchu informowani są przedstawiciele Rady Dzielnicy oraz Spółdzielni Mieszkaniowej. O wprowadzaniu kolejnych etapów prac Miasto Lublin będzie informować na bieżąco.

Nowa droga, chodniki i oświetlenie

W ramach inwestycji, w miejscu starej infrastruktury, zostanie zbudowana nowa droga o długości około 850 m o nawierzchni asfaltowej i szerokości 4 m (na odcinku jednokierunkowym) oraz 5 m (na odcinku dwukierunkowym). Przebudowę przejdą też dwa skrzyżowania z ulicami Zana i Grażyny. Powstaną obustronne chodniki z kostki betonowej, a istniejące stanowiska postojowe zostaną zmodernizowane. Zamówienie uwzględnia również włączenia dróg wewnętrznych prowadzących do osiedli oraz zjazdów publicznych i indywidualnych. Drogowcy wykonają także oświetlenie uliczne.

Prace dotyczą również sieci podziemnych – budowy systemu odwodnienia w postaci kanalizacji deszczowej oraz przełożenia istniejącej sieci infrastruktury towarzyszącej, kolidującej z rozbudowywanym odcinkiem ulicy. Po zakończonych robotach drogowych, wykonawca zmieni oznakowanie pionowe i poziome uwzględniające wprowadzone zmiany geometrii drogi.

Koszt prac ponad 13 mln złotych

Wykonawcą prac drogowych jest Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Lublinie. Koszt zadania wynosi ponad 13,3 mln zł, a czas realizacji inwestycji to 19 miesięcy. Rozbudowa ul. Wallenroda otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

(Źródło: UM Lublin)

12 komentarzy

 1. No to darmowe parkingi na osiedlu się skończą. To oznacza parkowanie gdzie popadnie. Trawy w tym roku tam nie będzie. Już to widzę jak urzędnicy ZUS i sądu będą jeździć komunikacja zbiorową.

 2. wreszcie !
  teraz gratis parking na tym klepisku przed domem kultury LSM powinien być

  • „prosi się o stosowanie się do obowiązującego oznakowania.” – jeżeli nie postawi się policjanta z pałą to prośby pójdą na marne. Choć nawet nie wiem, czy policjant wystarczy. „Zaradny kierowca” nawet na oczach policjanta wjedzie na trawnik, złamie zakaz wjazdu, itp, bo wie, że nic mu za to nie grozi.

 3. Ciekawe, ile tych miejsc parkingowych wróci do użytku po przebudowie.

 4. kronikidewelorozwoju

  Czy chodzi o dociągnięcie kanalizacji burzowej do planowanych „akademików” Tęgiego Łba, czy tego w miejsce parkingu przy sądzie, czy o pozyskanie drewna do kominków, czy o jedno i drugie?

 5. Znając życie to połowa obecnych miejsc parkingowych zostanie zlikwidowana w imię chorego zielonego terroryzmu. Ci dzisiejsi projektanci dyplomy to chyba w kapuscie znaleźli, maksymalne utrudnianie życia ludziom. Najlepiej to cofnijmy się do epoki kamienia łupanego.

  • W epoce kamienia łupanego nie było komunikacji miejskiej.

  • Ludziom martwiącym się o to, że nie ma gdzie parkować przypominam, że w pobliżu są dwa wielopoziomowe parkingi. Jeden jest przy Metropolitanie, a drugi za ZUSem. Są na nich dostępne miejsca postojowe. Można sobie kupić tez karnet.

  • Dokładnie. Terroryzm to jest dobre określenia. Przestrzeń miejsca jest sterroryzowana przez ludzi, którzy posiadają auta, a nie mają na nie miejsca.

 6. Gdyby coś to znacie ten słynny skrót którym można ominąć połowę miasta oczywiście ż przez Balladyny.

Dodaj komentarz

Z kraju