690 680 960

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce. Nie żyje kolejna osoba

W poniedziałek wieczorem Ministerstwo Zdrowia podało kolejne dane dotyczące zakażeń koronawirusem. Przybyło 21 zakażeń, kolejna osoba zmarła.

Nadal rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 21 nowych zakażeniach potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą 10 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego, 1 osoby z woj. podkarpackiego. Pacjenci są w stanie stabilnym.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 z terenu woj. lubelskiego dotyczą osoby w przedziale wieku 20-30 lat, z powiatu lubelskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym. Stan osoby jest dobry.

– Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w komunikacie.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 177/4 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2, na dzień 16 marca 2020 roku, na terenie województwa lubelskiego.

1. Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – 21.
2. Liczba osób poddanych kwarantannie – 650.
3. Liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym – 4186.
4. Liczba przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi – 18/1 osoba zmarła.

(fot. pixabay.com)

54 komentarze

 1. Na razie to jest wszystko malutki pikuś w porównaniu z tym co nas czeka . Objawienia z Trevignano Romano z września ubiegłego roku wypełniają się na naszych oczach .

 2. A agata jutro otwiera salon po kilku dniach. Mydlili oczy milionem na walkę z wirusem żeby teraz narażać ludzi na dalsze wędrowanie tego syfu. Razem z Leroy, OBI i Castoramą, należałoby pogratulować im na forum odpowiedzialności.

 3. Zapraszam do Nałęczowa, w każdym sanatorium nadal przebywają pacjenci. W każdym ośrodku ponad 150 osób, zabiegi są wykonywane. Nie ma podstaw, żeby zamknąć sanatoria i wysłać pacjentów do domu. Kuracjusze czują się bezpieczni bo są w sanatoriach i mają co zjeść. Bezmyślność ludzka nie zna granic.

 4. No i łańcuszek nie przerwany

 5. W tych sanatoriach staruszki są bardziej bezpieczne niż będą w domu. Zaraz wnuki zarażone się zjadą bo emeryturę.

 6. Co to jest dla nich co przyjadą z zagranicy 5000 zł kary , dowalić 50tys albo 100tys to może się w końcu ogarną !!!!

  • 5tysiecy złotych to powinno być dla polskiego podatnika, a magnaci wracający zza granicy 5tys ale w euro skoro w euro zarobki. Głupota ze ich tu zwoza. Raz okradli państwo polskie ucząc się tu za darmo a potem pracując dla Niemców i teraz znow okradna drugi raz leczac się tu przeczekaja pół roku aż wszystko ucichnie po czym znów pojadą

 7. Dobrze powiedziane siedzieć tam teraz na saksach a nie zwozic tą plage do Polski i jeszcze jakieś pretensje mają.W Anglii maja w dup . . e ludzi nikt się niczym nie przejmuje a nasi emigranci osrali się i na hura do Polski tego wirusa zwozic.

 8. Właśnie teraz historia dzieje się na naszych oczach. Pod przykrywką pandemii nasz rząd i prezydent sprzedaje amerykanom nasze złoża naturalne i zakusy są na to żeby sprzedać lasy państwowe. Polacy zawsze byli za głupi i dawali sobą sterować i mam nadzieje że tym razem ludzie zaczną myśleć i orientować się co i dla czego nam tą pandemie zaplanowano.

  • Otóż problem z Rosjanami polega na tym, że nie mają poczucia własnej śmieszności. Propaganda toporna niczym ich inne socrealistyczne dzieła.

   „samogonny Mefisto w leninowskiej kurtce
   posyłał w teren wnuczęta Aurory
   chłopców o twarzach ziemniaczanych
   bardzo brzydkie dziewczyny o czerwonych rękach
   Zaiste ich retoryka była aż nazbyt parciana
   (Marek Tulliusz obracał się w grobie)
   łańcuchy tautologii parę pojęć jak cepy
   dialektyka oprawców żadnej dystynkcji w rozumowaniu
   składnia pozbawiona urody koniunktiwu”
   >>Potęga smaku<< Z. Herbert

   I tak samo jest z tobą, ruski trollu. Chłopcze o twarzy ziemniaczanej, dostałeś smsem przekaz dnia "parę pojęć jak cepy" i młócisz nimi bezmyślnie.

   • No, no, zrobić pedicure na brudnych nogach, to trzeba mieć odwagę. I co on z tym zrobi, w walonkach ponosi?

 9. czy może ktoś wie czy wszystkie przypadki zakażenia narastającego są wewnątrz kraju czy ci co przyjeżdżają z zagranicy wloką to do nas bo jak oni to przywożą to my z tego nie wyjdziemy 12 000 ma przyjechać

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach