Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Do końca życia miał nie wsiadać za kierownicę. Znów postanowił pojechać po pijanemu, nie zmieścił się na parkingu

Pomimo tego, że już był zatrzymywany i karany za jazdę po pijanemu, nic sobie z tego nie zrobił. Po raz kolejny w takim stanie wsiadł za kierownicę. Przed policjantami ukrył się za wersalką.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek na jednym z parkingów przy ul. Peowiaków w Zamościu. Policjanci zostali zaalarmowani przez mieszkańców, że najprawdopodobniej pijany kierowca porozbijał zaparkowane auta, po czym porzucił pojazd i pieszo uciekł w kierunku pobliskich bloków.

Jak ustalono na miejscu zdarzenia, kierujący hyundaiem mężczyzna cofając uderzył w metalowy słupek, uszkodził także zderzak zaparkowanego obok volkswagena. Funkcjonariusze szybko ustalili do kogo należy porzucony pojazd. Mundurowi udali się do miejsca zamieszkania 64-latka. Odnaleźli go schowanego za wersalką. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec Zamościa miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W trakcie prowadzenia czynności wyszło na jaw, że mężczyzna nie po raz pierwszy wsiadł po pijanemu za kierownicę. Był też za to karany przez sąd, który orzekł wobec niego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kara ta jednak okazała się zbyt łagodna i jak widać 64-latek nie zamierzał się do niej stosować.

Niebawem mieszkaniec Zamościa po raz kolejny stanie przed sądem. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, oraz za nieprzestrzegania sądowego zakazu. W tym przypadku może trafić do więzienia nawet na pięć lat.

(fot. policja)

22 komentarze

  1. Miał orzeczony dożywotni zakaz, więc przy obecnym pobłażaniu sądów złapali co pewnie ze 4 razy. Ciekawe czy teraz dadzą maksymalny możliwy wymiar kary, skoro dobitnie widać, że zakazy gunwo dają…

  2. 500+ wszystkich rozpija No prawie wszystkich ?

  3. w psychiatrii jest znany tzw, przymus. Powinien pijaczka zasponsorować zus i nabyć mu nowe ayto i przywrócić PJ.
    To byłoby takie ludzkie podejście do sprawy

  4. stary, głupi i zbędny….

    Społeczeństwo stale ponosi koszta swołoczu… Zamiast do wiezienia, wysłac do pomocy przy koronie.