Personel medyczny z lubelskich szpitali już otrzymuje bezpłatne posiłki. Kolejne lokale włączyły się do akcji (foto)

Do personelu pierwszych szpitali trafiają już posiłki przygotowane przez lubelskie restauracje i lokale gastronomiczne w ramach akcji #wzwyamyposiłki. Jej celem jest wsparcie pracowników służby zdrowia, którzy przebywają często na długich dyżurach, lecząc pacjentów w obliczu kolejnych przypadków koronawirusa.

W poniedziałek pielęgniarki z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie otrzymały pierwsze posiłki w ramach akcji #wzwyamyposiłki. Na pomysł jej zorganizowania wpadł przed kilkoma dniami Maciej Woć z Białegostoku, działania na terenie Lublina zapoczątkowała zaś Justyna Domaszewicz, menadżerka Szwedzkiego Stołu w Skende Shopping.

Jak wyjaśnia Maciej Woć, w piątek opublikował post o tym, żeby wspólnie wymyślić jakieś ludzkie, nawet drobne wsparcie dla pracowników służby zdrowia, którzy już mają ciężko na oddziałach zakaźnych i izbach przyjęć, a za chwilę przeżyją armagedon. Odpowiedziało kilka świetnych, zaangażowanych osób i sumą pomysłów stworzona została akcja polegająca na dostarczaniu jedzenia do placówek medycznych dla lekarzy i pielęgniarek, którzy będą tam spędzać długie, często kilkudziesięciogodzinne dyżury w ogromnej intensywności pracy. Chcemy żeby nie musieli się zastanawiać chociaż nad tym co zjedzą i jak to sobie zorganizować.

Akcja ma charakter inicjatywy obywatelskiej i nie stoją za nią żadne firmy ani instytucje. W Lublinie, po jej ogłoszeniu, od razu zareagowało kilkadziesiąt lokali. Obecnie prowadzone są jeszcze ustalenia proceduralne z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym. Jednak już do pierwszych szpitali trafiają posiłki z lubelskich restauracji, za co personel medyczny jest bardzo wdzięczny.

Obecnie do akcji włączyły się m.in. lokale: Viva La Pizza, Krajka – Wallenroda 13 Pizzeria -Garmażerka, Tu Burger Lublin, Szkatuła, Ranch Burger, Bistro Nowa Melodia, Botanika – Zjedz i Wypij, Incognito, Fresh Dieta, Zielony Talerzyk, JeszBurger, Perłowa Pijalnia Piwa, Salti Restauracja Pizzeria, Bombardino Trattoria Gęsia, Ostro, La Sera, Encepence, Plackarnia, Ambaras, Restauracja Giuseppe, Galeria Smaku, Just Crafted, Matsu Sushi Matsu Wok, Rani – Restauracja Indyjska, Pan Mąka – Pizza i Makarony, Umeå, Chrupko – piekarnia, kawiarnia & cukiernia, Schabowy bar&catering, U Kucharek, Coffee & Sons, Spokojna2, Garmażerka po Sąsiedzku, Piri Piri Kebab Krańcowa, 16 Stołów, Hotel Dwór Choiny, Pelier, Michapycha Obiady Na Telefon, Padbar, Piri-Piri Kebab, Bistro Pazłotko, Restauracja Mandragora, YummySweets, Kebab Skarpa, Kantyna N14, Klika, Publika, Megustas, Omen Pizza, Cukiernia Chmielewski, Smaq – Smaczna Kuchnia, Obiady u Gabi, Mozza, Nie Wylej, Koper Włoski, Telepizza, Kuchnia Polska, Pizza Dominium, Sweet Baker, Europiek czy też Restauracja Trzy Romanse Hotelu Wieniawski.

(fot. nadesłane – Katarzyna)

Zobacz również

50 komentarzy

 1. Bezpośrednio narażony

  Jedzenie dostają oddziały szpitalne które nie mają styczności z pacjentami z koronawirusem po 3 różne restauracje wydają im posilki, a dla ZRM które bezpośrednio narażają zdrowie już nie starcza. Restauracje się zgłaszają, a w momencie kiedy się do nich dzwoni nie odbieraja, nie dowożą do pogotowia lub nie mają zgody. Część restauracji robi sobie darmową reklamę… słabo..

 2. Pizze trafiły na oddział, który najprawdopodobniej nigdy nie zetknie się z wirusem, bo tu największym zagrożeniem jest personel, a nie pacjenci, którzy leżą tu po kilka miesięcy

 3. ale reklama….. na dodatek darmowa:) dobry sposob

 4. Polak zawsze znajdzie pretekst do krytyki. Na zdrowie kochani. Brak słów

 5. Zamówili dostali. Z pewnością nie domagali się za darmo. Ludzie ee to lokal ma prawo decydować komu dać jesc. Wrrrt

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9764zł 0.6%
  • GBP 4.956zł 0.12%
  • EUR 4.4671zł 0.03%
  • CHF 4.2018zł 0.23%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”
   Pierwszy w sezonie zlot food trucków w Lublinie