690 680 960

Rosjanin który uciekał przed policją dostał zakaz jazdy po naszym kraju

Szaleńcza ucieczka przed policją, miejscami z prędkością około 200 km/h przez kilkadziesiąt kilometrów. Tak wyglądała podróż Rosjanina przez nasze województwo.

Do zdarzenia doszło w nocy w piątku na sobotę w okolicach miejscowości Krzewica, na granicy województwa lubelskiego z mazowieckim. Na drodze krajowej nr 2 z jadącego auta kierowca wyrzucił nieustalony przedmiot, który uderzył w szybę jadącego z tyłu pojazdu. Przednia szyba została uszkodzona, zaś kierujący powiadomił o wszystkim policję. (PISALIŚMY O TYM TUTAJ)

Gdy na miejsce dotarł patrol, funkcjonariusze dali znak kierowcy by ten zatrzymał się na poboczu. Ten jednak zignorował polecenia mundurowych i rozpoczął ucieczkę w kierunku granicy. Mężczyzna kierujący infiniti nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozu. Jak wyjaśniał nam poszkodowany kierowca, prędkość z jaką uciekał wynosiła miejscami nawet około 200 km/h. Pościg trwał przez ponad 40 kilometrów, udało mu się ominąć ustawioną po drodze blokadę, dopiero ustawiona przed Białą Podlaską kolejna blokada powstrzymała uciekiniera.

Okazało się, ze Rosjanin podróżował wraz z rodziną. Nie potrafił wyjaśnić dlaczego nie zatrzymał się do kontroli. Dokumenty kierowcy, pasażerów jak i pojazdu były w porządku, również w aucie nie znaleziono niczego podejrzanego. Badanie alkomatem nie wykazało także obecności alkoholu u kierowcy. Dopiero po chwili przyznał, że powodem jego ucieczki była obawa, że policjanci którzy chcieli go zatrzymać to przebierańcy. Jednak nie poinformował o tym fakcie policji. Pochodzący z obwodu Smoleńskiego Rosjanin w trybie przyśpieszonym stanął przed sadem, który skazał go na 1000zł mandatu i półroczny zakaz prowadzenia pojazdów na terenie naszego kraju.

(fot. nadesłane. Jacek – DZIĘKUJEMY)
2014-08-24 15:08:03

8 komentarzy

 1. Bardzo dobrze !!!!!

 2. Cieć z Lubartowskiej

  1000zł mandatu i półroczny zakaz prowadzenia pojazdów na terenie naszego kraju – niech mówi o szczęściu, że stało się to w Polsce.
  W Chinach byłby już „świętej pamięci”. 😀

 3. a dlaczego nie strzelali ? do polaków na pewno by strzelali

  • Putin tylko czeka żeby w Polsce zaczęli strzelać do jego rodaków,i wtedy musiał by przyjść z pomocą wysyłając parę bombowców z pomocą humanitarną.

 4. To może by jeszcze zaplacił za szybę którą rozbil żucajac jakimś przedmiotem?

 5. Bez przesady z putinem ale nasi Policjanci mają zbyt ograniczony dostęp do posiadanych przy sobie „środków” dlatego jest jak jest. Z drugiej strony gdyby to byłby bułgar , rumun to by było ok, a już nie daj boże niemiec albo inna k..wa z zachodu to komentarze pod adresem policji nie były by takie pozytywne. Nasz policja wcale nie odchyla się od zachodniej tylko po prostu jeszcze trzeba poczekać aż nasze społeczeństwo zrozumie, doceni i zacznie te „psy” SZANOWAĆ !!!

 6. za- liberalne polskie prawo

  dlaczego tylko na 1/2 roku? u nas dla Polaka daliby posłowie zakaz na całe Boże życie
  Pewnie niegrzeczny nieucywilizowany bachorek wyrzucił coś(butelkę)- bo u nich wywóz śmieci za drogi A jakże?!! więc tata w NAGRODĘ zafundował filmową ucieczkę z pokonaniem blokady policyjnej.
  Nie muszą iść do kina i ruskije bachorki mają na zawsze radochę no a tatuś tylko 1/2 roku zakazu, Chłopina z dzieciakami cieszą się teraz W końcu tata został bohaterem w oczach niesfornych bachorków
  Tam w Rosji to by pewnie takiego na Sybir kibitką wywieźli …
  Rosjanie i Ukraińcy szczególnie kierowcy ciężarówek na 2-pasmówce ścigają się celowo

 7. a ta sprawa troche dziwna , gdzieś indziej czytałem że poszkodowany wycofał się ze wszystkiego i mówi że nie jest pewny czy to on rzucił , a może zobaczył rosyjskie tablice i chciał się zemścic za ukraine , ale prawdy się nie dowiemy, tylko jedno jest pewne że za ucieczkę bedzie odpowiadał , ja jak bym miał takie bryki jakimi ruscy mają to bym też się nie zatrzymał

Kursy walut

 • USD 4.0181zł -0.04%
 • GBP 5.0458zł -0.27%
 • EUR 4.3303zł -0.07%
 • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas